Єгор Подкользін

Праці
Img 9098

Семипалатинський полігон: пекло в степу

Щоб перегнати Америку, совок завжди вдавався до всіх засобів. Одним з таким була розробка та випробовування ядерної зброї.Так у сторінки книг з історії входить найбільший та найперший ядерний полігон сррс, де протягом 42 років було таємно здійснено 456 ядерних вибухів. Величезна територія, на якій проживали військові, дослідники, селяни, була зруйнована через неналежні дії щодо екологічної та радіаційної безпеки. Тут зруйнували і продовжують руйнуватись сотні життів.

Сьогодні ми поговоримо про страшну сторінку Холодної війни; про дурне прагнення ціною своїх громадян навести жаху на вигаданих ворогів; про безсердечність та жорстокість: про Семипалатинський полігон та його моторошну історію, що триває й нині.

Авторка матеріалу: Єлизавета Гомон

Дата публікації: 9 Квітня 2025

Img 8455

Лі Страсберг. Учитель Мерилін Монро, Аль Пачіно і Роберта де Ніро

Режисер, актор, продюсер, митець та наставник, який завжди підставляв плече своїм вихованцям. Керівник акторської школи, учнями якої були майже всі зірки Голлівуду: Марлон Брандо, Пол Ньюман, Аль Пачіно, Роберт де Ніро, Стів Бушемі, Джейн Фонда, Ума Турман, Анджеліна Джолі та Скарлет Йогансон. Він вчив не просто грати, а жити в кадрі чи на сцені, винайшовши авторську методику, яку використовують і нині. Сьогодні ми поговоримо про величину світового масштабу, реформатора американського кіно, який грав у найкращих театрах Бродвею та був номінований на «Оскар»; про генія, невідомому країні в якій народився, нашого земляка Лі Страсберга.

Авторка матеріалу: Єлизавета Гомон

Дата публікації: 5 Квітня 2025

1000020548

Операція «Сніжок». Як совєти випробували ядерну зброю на піддослідних солдатах

1954 року Радянський Союз вчинив один з найстрашніших своїх злочинів — провів експеримент над своїми ж військовослужбовцях. Тоді солдати стали піддослідними пацюками, здоровʼя та життя яких нещадно руйнували на Тоцькому полігоні. У мирний час керівництво тюрми народів змусило людей пережити ядерну війну, і все це для того, щоб створити картинку «нєпабєдімай дєржави», якій постійно ввижалися вороги, і нагнати жаху на світ.

Сьогодні ми поговоримо про те, як совок розробляв ядерну зброю, про те, як він «цінував» громадян. Ця історія через довгі роки зберігалася під грифом «секретно», проте зараз вона як ніколи актуальна. Про жорстокість і тупість вождів народу і знищені долі далі в дописі.

Авторка матеріалу: Єлизавета Гомон

Дата публікації: 29 Березня 2025

1000020507

Як будувалися відносини з американцями. Частина І

Сьогодні, в дні, коли кожен з нас стежить за перебігом перемовин з американцями, ми пропонуємо вам почитати про те, як розвивалися наші відносини на початку і як Україна спромоглася вийти з тіні і налагодити відносини з американцями на початку 90-х років.

Автор матеріалу: Матвій Палієнко

Дата публікації: 26 Березня 2025

Img 7371

Чому ми так мало говоримо про Велике князівство Литовське

Є епохи, про які говорять багато, наприклад період Київської Русі, час козацтва і визвольні змагання. Однак є й такі періоди, про які говорять мало, і серед них епоха Великого князівства Литовського. Причини — політична боротьба, нестача перевірених історичних джерел або навмисне викривлення історії.
ВКЛ стало своєрідним продовженням Київської Русі, «де старого не рушилось і нового не вводилось». Це був час, коли давньоруські традиції, культура й духовність зберігалися на українських землях. А втім, запекла боротьба з Московським князівством дещо затьмарила цей період і залишила нам небагато історичних джерел, що ускладнює наше розуміння цієї важливої епохи.

Автор матеріалу: Максим Фесенко

Дата публікації: 22 Березня 2025

Img 6102

15 березня 1939 — проголошення Карпатської України

15 березня 1939 року — історичний день для українців: на першому засіданні Сойму Карпатської України жителі проголосили незалежність свого регіону. Прийняття Конституції та затвердження державної символіки, включаючи гімн «Ще не вмерла Україна», підкреслили прагнення до самостійності. Ця подія ознаменувала продовження героїчної боротьби українців за свою свободу у ХХ столітті. Сьогодні про ці події йтиметься в нашому дописі.

Автор матеріалу: Олександр Прокопів

Дата публікації: 15 Березня 2025

Img 5122 2

Кохання Сергія Параджанова. Убита татарка Нігяр та муза Світлана

Він один з найкращих режисерів і сценаристів ХХ століття, неймовірно обдарований митець, лауреат Деражавної премії України імені Тараса Шевченка, який започаткувала нову мистецьку течію на противагу соціалістичному реалізму. Андрій Тарковський уважав його генієм, а легенда кіно Федеріко Фелліні називав другом.

Сергій Параджанов, безперечно, був унікальною та обдарованою людиною і залишив по собі великий спадок. Однак сьогодні ми зазирнемо за ширму його творчості і поговоримо про справи любовні. Він був заарештований тричі, сидів у таборах, та не позбувся людських цінностей і почуттів — був одружений двічі, мав сина. Про найголовніших жінок у житті митця та подальшу долю його нащадка далі в дописі.

Автор матеріалу: Єлизавета Гомон

Дата публікації: 8 Березня 2025

Img 3522

24 лютого 2025 року — треті роковини початку повномасштабного вторгнення

Три роки тому, 24 лютого 2022 року, російська армія почала широкомасштабне вторгнення на територію України. Тоді розпочалася жорстока війна, яка змінила життя мільйонів людей. Фото, що ми публікуємо сьогодні, відображають реалії та жахи війни, яку Україна змушена переживати, і є своєрідним нагадуванням, що війна триває і що потрібно продовжувати підтримувати українську армію.

Автор матеріалу: Олександр Прокопів

Дата публікації: 24 Лютого 2025

Img 3383 1

Бої за озеро Хасан, або як Сталін святкував «Піррову перемогу»

Чи часто ви чули про бої на Далекому сході за радянської доби? Певно, що тільки в контексті подій 1945 року, коли радянська армія просунулася на сотні кілометрів і захопила Маньчжурію. Проте сьогодні ми пропонуємо вам ознайомитися з подіями, які відбулися за 7 років до того і які радянська пропаганда перетворила на одну зі своїх найбільших перемог. Поговоримо про бої за озеро Хасан.

Автор матеріалу: Матвій Палієнко

Дата публікації: 22 Лютого 2025

Img 2284

Бандитський Донбас? Міфи і реальність шахтарського регіону

Донбас — шахтарський край, де терикони стоять поруч з покинутими заводами. Колись це був індустріальний центр, сьогодні його часто згадують у контексті війни, сепаратизму й невизначеності. Цей багатонаціональний регіон — своєрідний плавильний котел. Тут перемішалися культури, звичаї та характери, створивши унікальний світогляд. Робітники, які працювали до знемоги, звикли до труднощів і навчилися сприймати світ просто: праця — основа життя, влада — джерело проблем. Злочинні угруповання і робітничі містечка співіснували поруч. У цьому поєднанні сформувалась особлива культура.

Про кримінал, пусті обіцянки й роздмухування сепаратизму в одному з найбільш працьовитих регіонів України в сьогоднішньому дописі.

Автор матеріалу: Максим Фесенко

Дата публікації: 12 Лютого 2025