Жінки фюрера. Як Гітлер доводив до самогубства своїх коханок

У свій час Гітлер був неймовірно популярний серед жінок.

Незважаючи на непоказну зовнішність, коханок Адольф мав багато, як німкень, так і іноземок. Гітлер викликав у панночок Німеччини справжній захват насаджуванням ідеології, а іноземок, як кажуть дослідники, приваблював своєю харизмою й ораторською майстерністю. Щодо типажу, то Гітлер любив дівчат, набагато молодших від себе, пишногрудих. Колір волосся ролі не грав. Темношкірих дівчат зі спортивною комплекцією він оминав. Також Гітлер часто міняв партнерок, не бачив нічого поганого в зрадах, стверджував, що «велика людина для задоволення своїх фізичних потреб має право мати дівчину і поводитися з нею на власний розсуд без почуття відповідальності».

Першим захопленням молодого Гітлера стала мила й добра медсестра Ґрета Шмідт. Вони познайомились у берлінському госпіталі, куди Гітлер на початку Першої світової війни потрапив з вогнепальним пораненням. Ґрета цілком віддалася фюреру, ходила на його ораторські виступи, підтримувала його гасла, навіть забула про чоловіка й сина. Їхній роман закінчився трагічно: дізнавшись про зраду дружини, чоловік перерізав їй горло. Така була ціна за кохання до Адольфа. У 1916 році Гітлер завів зв’язок з француженкою Шарлоттою Лобжуа, ба навіть намалював її портрет, але невдовзі з невідомих причин кинув її. Лобжуа ж через певний час народила сина, як сама стверджувала, від Гітлера. Однак поки що жодна генетична експертиза цього не підтвердила.

Пікантна історія кохання Адольфа до мешканки австрійського міста Лінца Стефанії Рабаш.

Гітлер годинами спостерігав, як та гуляє вулицями, писав їй вірші. Дійшло навіть до любовного листа, якого він так і не надіслав, бо боявся невзаємності. Зрештою він поїхав, не познайомившись із юною красунею. Найцікавіше в цій історії, що дівоче прізвище Стефанії — Ісак. Так, юний Гітлер закохався в єврейку. Можливо, це стало поштовхом для розвитку його антисемітизму.

Про наступну симпатію Гітлера стало відомо тільки наприкінці 50-х років. Марія Райтер і Адольф познайомились у 1925 році, коли їй було 16, а йому — 37. Дівчина була дочкою одного з функціонерів німецької соціал-демократичної партії, любила собак. Саме через них Марія і Адольф і познайомилися. Він вигулював собаку і побачив уродливу Райтер. Підійшовши до неї, завів розмову про свого песика, і дівчина її підтримала. Через кілька днів його запросили на вечерю до сімейства Райтер. Батькам дівчини він сподобався, але самій Марії — ні. Вона повторювала, що не любить «цього чоловіка з дурними вусами під носом».

А втім, зовсім скоро Марія змінила свою думку й почала регулярно ходити на виступи Адольфа, а також зустрічатися поза ними. Тоді один з друзів Гітлера казав: «фюрер не може жити без неї». Адольф писав їй листи, називаючи Райтер «любою дівчинкою» і підписуючись «твій Вольф».

Однак їхні стосунки повинні були закінчитися. Один з ненависників Гітлера дізнався про його роман з шістнадцятирічною, і назрівав скандал. Гітлер і сам більше не мав часу на коханку, тому покинув її. Вони не бачилися два роки, і за цей час Марія вийшла заміж, розлучилась і переїхала до Мюнхена, де знову зустріла своє перше кохання. Їй було 18, коли вона відновила любовний зв’язок із Гітлером. Він пропонував їй усе: квартири, гроші, прикраси, і казав: «Я можу дати тобі все. Заради тебе я зламаю всі перешкоди». Однак Марія відмовила попри свої глибокі почуття. Роль коханки на себе вона приміряти не хотіла, а Адольф був проти одруження, адже «його нареченою була Німеччина».

Так настав кінець роману Адольфа і Марії. У 1929 році дівчина спробувала накласти на себе руки, але її врятували. Ще одна дівчина фюрера ледь не загинула через нього. Пізніше сестра Гітлера сказала: «Марія Райтер — єдина жінка, яку мій брат любив по-справжньому. Як знати, може, все пішло б зовсім інакше, якби він женився на ній».

Недовгий любовний зв’язок виник у Гітлера з сестрою його близького друга Ернста Ганфштенґля.

Той, до речі, так і не пробачив фюреру спокушання сестри, та й сама Гелена рада цьому не була. Коли все закінчилося, вона публічно назвала Гітлера імпотентом, а після безслідно зникла.

Згодом Гітлер накинув оком на свою двоюрідну племінницю Ґелі Раубаль. Він став для неї свого роду покровителем. У 1929 році він зняв розкішні апартаменти і перевіз її туди. Дівчина слухняно ходила на його мітинги, відвідувала з фюрером і виставки, театри, зустрічі. Згодом Ґелі завела роман з молодим водієм Гітлера, про що він дізнався. Не витримавши контролю й ревнощів, у 1931 році вона скоїла самогубство.  Дослідники говорять, що лише Ґелі Гітлер любив по-справжньому, але сама дівчина казала: «Мій дядько — чудовисько! Ви й уявити собі не можете, які речі він змушував мене робити!» Так Гітлер знищив ще одну дівчину, якій було всього 23 роки.

Наступною пасією диктатора стала зірка нацистського кіно Рената Мюллер. Про їхній зв’язок відомо дуже мало, тільки що Ренаті він зовсім не подобався. Після чергового побачення з фюрером у віці 31 року вона випала з вікна.

Довготривалим коханням убивці мільйонів стала покірна Єва Браун, з якою в стосунках фюрер пробув аж 16 років. Вона була помічницею Гітлерового фотографа. Вона першою закохалась у Гітлера й робила все, щоб йому сподобатися. Родина дівчини засуджувала такий зв’язок, тому Єва переїхала до будинку, що їй придбав диктатор. Він уважав її недостатньо розумною, щоб брати на офіційні заходи, а вона «лікувалася» від депресії частими вечірками. Терпіла й численних коханок Гітлера.

Паралельно з Євою Гітлер зустрічався з Зіґрід фон Лафферт, членкинею Союзу німецьких дівчат.

Тільки з нею диктатор з’являвся на публіці, як на формальних заходах, так і на розважальних. Проте в 1939 році Адольф кинув дівчину, а та спробувала скоїти самогубство. Єва Браун у 1932 році теж зробила спробу позбавити себе життя. Потім була ще одна спроба, але Браун урятували, і Гітлер, упевнившись у вірності жінки, прив’язався до неї, дарував хутра, автомобіль, діаманти.

Люблячи фюрера всім серцем, Єва Браун прибула до нього в бункер, щоб вийти заміж і померти разом. Їхній шлюб тривав усього 40 годин. 30 квітня 1945 року Браун наділа чорну сукню й випила капсулу з ціаністим калієм. Навіть бувши переможеним, Гітлер усе одно зміг забрати життя ще однієї красуні.

Матеріальна підтримка:

Одноразова: приват 4149499158805604

монобанк 4441114464261468

банка моно: https://send.monobank.ua/jar/9gMXBb9dVy

Патреон: https://www.patreon.com/history_

BuyMeACoffee: https://bmc.link/ukrainehistory

Дата публікації: 7 Червня 2023

Читайте також: