Сьогодні — восьма річниця звільнення Маріуполя від російської окупації.  Хроніка подій


Як почалася окупація 

13 квітня 2014 року, через 6 днів після окупації Донецька, в Маріуполь вдерлися російські окупанти. Вони захопили адміністративні будівлі, перекрили кілька вулиць у центрі. Наступного дня українська влада оголосила про початок Антитерористичної операції, мета якої — повернення під контроль захоплених міст сходу України.

9 травня колона 72-ї бригади зруйнувала барикади, які терористи поставили в місті, й увійшла до Маріуполя. Озброєні проросійські бойовики вчинили опір. Щоб уникнути ескалації конфлікту та не допустити великої кількості жертв серед місцевих, штаб ухвалив рішення про тимчасове виведення бійців Нацгвардії з міста.

Маріуполь в окупації

У місті панував хаос, стрілянина, мітинги за приєднання до росії. Центр Маріуполя перекрили барикадами, по місту ходили озброєні люди. Батьки не відпускали дітей далеко від дому, за можливості проводжали до школи й зустрічали. 

Звільнення міста

13 червня 2014 року українські силовики почали операцію зі звільнення Маріуполя, в якій брали участь спецпідрозділ МВС «Азов», підрозділи Нацгвардії, дві роти батальйону «Дніпро-1» та бійці 79-ї аеромобільної бригади.

Штурм розпочався близько 5-ї ранку, бій тривав кілька годин. Під час наступу українські захисники ліквідували ключові опорні точки окупантів, знищили їхню техніку та відновили контроль над усіма захопленими спорудами.За підсумком спецоперації ліквідували кілька терористів та затримали кілька десятків злочинців. Банда «Чечена», одного з лідерів терористів, втекла з Маріуполя за день до операції, переодягнувшись у цивільний одяг. Увечері 13 червня над Маріуполем замайорів синьо-жовтий прапор.

Звільнили тоді — звільнимо й зараз

У 2022 році Маріуполь переживає справжнє пекло. Російські війська оточили місто і почали обстріли з важкої артилерії та літаків. У будинках місцевих жителів зникли вода, електрика, газ і зв’язок. У 10-градусний мороз люди цілодобово ховались у підвалах і готували їжу на вогнищі.

Фактично, зруйноване місто зараз перебуває під окупацією на межі гуманітарної катастрофи. Український народ ніколи не забуде того, що вчинили там росіяни. Ми обов’язково повернемо Маріуполь.

Дата публікації: 13 Червня 2022

Читайте також: