Журналісти, які загинули під час повномасштабної війни

1. Максим Левін.
Фоторепортер та воєнний кореспондент, що загинув під час виконання журналістського завдання. Максим понад 10 років працював в інтернет-виданні «LB.ua» («Лівий берег»). Роботи журналіста визнавалися по всьому світу: Reuters, BBC, TRT World, Associated Press та інші охоче публікували матеріали Левіна. Також публікації Максима можна було побачити у Wall Street Journal, TIME, Breaking news Poland, EU AGENDA, World news, The Moscow Time, Кореспондент.net, ELLE, TV-24, Radio Bulgaria і Vatican news.
13 березня Максим перестав виходити на зв’язок, а 1 квітня його знайшли вбитим.

2. Брент Рено.
Через російську агре#сію гинуть не тільки українські журналісти. Брент Рено був американським військовим журналістом і документалістом, що працював у виданні «The New York Times». 13 березня на блокпосту при в’їзді в Ірпінь російські війська розстріляли Рено, який намагався потрапити до міста, щоб зафільмувати процес евакуації мирних жителів.

3. Пʼєр Закшевскі та Олександра Кувшинова.
Обоє працювали на телеканалі Fox News. Пʼєр був досвідченим оператором, він устиг побувати в гарячих точках Іраку, Афганістану та Сирії. Олександра була продюсеркою та консультанткою каналу в Україні. Вони загинули 14 березня внаслідок артилерійського обстрілу з боку російських військ у селі Горенка Київської області.

4. Лілія Гумянова.
Була викладачкою журналістики та завідувачкою художнього відділу Лівобережного районного будинку дитячої та юнацької творчості в Маріуполі. Також Лілія була керівницею журналістського гуртка для підлітків «Мечтатели». Випускники клубу регулярно отримували нагороди за видатні досягнення в галузі журналістики. Під час агресивних обстрі#лів міста з боку рф Лілія Миколаївна залишалася з жителями Маріуполя, даючи їм можливість сховатися від снарядів у будинку творчості, де вона працювала. 19 березня загинула через ракетні удари по Маріуполю.

5. Євген Баль.
Був українським журналістом та письменником, проживав поблизу Маріуполя в приморському селі Мелекіне. 18 березня в помешкання Євгена вдерлися російські загарбн#ки і влаштували погром. Унаслідок обшуку, за версією окупантів, у Євгена знайшли фото з українськими військовими та квиток члена НСПУ. За це його жорстоко к#тували протягом 3 діб, після чого письменник загинув. Цей випадок особливо яскраво характеризує діяльність окупантів на теренах України.

6. Віра Гірич.
Українська журналістка та продюсерка, що встигла попрацювати на 1+1 (зокрема в ТСН), Еспресо TV, а також у виданні «Радіо Свобода». 28 квітня загинула внаслідок обстрілу жилих районів Києва з боку російських військ. Снаряд р@шистів влучив точно у квартиру Віри. Тіло журналістки було знайдене наступного дня під час розбирання завалів.

7. Олександр Махов.
Український військовослужбовець Збройних сил України, військовий журналіст і ветеран російсько-української війни. Олександр працював на телебаченні (на луганському каналі «ІРТА»), був кореспондентом на телеканалах «Україна», «Україна 24» та «Дом». Коли почалася повномасштабна війна росії проти України, пішов на фронт як доброволець. Олександр загинув 4 травня поблизу міста Ізюм унаслідок артилерійського обстрілу російських окупантів. Посмертно був нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

8. Олексій Чубашев.
Був активним учасником бойових дій, воєнним кореспондентом, автором та ведучим програми для військових «Рекрут.UA», а також очолював радіостанції «Армія FM» та «Військове ТБ». Брав активну участь в Антитерористичній операції, після чого був звільнений у запас. З початком повномасштабного російського вторгнення повернувся в лави ЗСУ. Олексій Чубашев загинув 10 червня, бувши вірним захисником українських земель.

9. Віктор Дудар.
Як і двоє попередніх журналістів, Віктор був не лише військовим кореспондентом, але й справжнім воїном. Він понад 10 років працював воєнним журналістом у газеті «Експрес». Віктор загинув 6 березня під час боїв за Миколаїв, обороняючи місто від російських загарбників. Посмертно був нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

Дата публікації: 4 Липня 2022