Що прочитати? Рекомендуємо 6 книг про історію України
Вітаємо шановних читачів! Ми вирішили зібрати для вас добірку цікавих книг, які варті вашого прочитання та місця в затишній домашній бібліотеці. Вони допоможуть вам краще зрозуміти історію та її процес впливу на сучасне сьогодення. Історія — не тільки добірка дат та імен, але й довгий психологічний процес, який важко збагнути без праць істориків, які віддають кілька років на дослідження теми. Про книги, які змінять ваш світогляд, сьогодні в дописі.
Ці книжки можна придбати в інтернет-магазині @ranokcomua зі знижкою 10% за промокодом ukraine-history.
1. «Наша столітня. Короткі нариси про довгу війну»
Щоденники історика Володимира В’ятровича, чиє коло наукових інтересів — український рух опору. «Нотатки неучасника бойових дій», як він сам їх називає, — це 45 розділів, 45 життєво важливих уроків історії, які ми маємо засвоїти, щоб відстояти незалежність і саме існування держави Україна.
Це 45 важливих питань, які стосуються кожного, і від вирішення яких залежить життя українців. Історія — сувора вчителька, яка повторює незасвоєні уроки неуважним учням.
2. Книга-альбом «УПА. Історія нескорених»
Серед великої кількості літератури, присвяченої діяльності УПА, ця книжка претендує на особливе місце: тут читач знайде структурований і лаконічний виклад історії повстанської боротьби. Видання проілюстроване багатьма унікальними фотографіями, документами і свідченнями учасників. Специфіка кількарівневого тексту допоможе читачеві побачити цілісну картину повстанського руху, зрозуміти його місце і роль в українській та світовій історії.
Це видання допоможе кожному зрозуміти, чому і як українці чинили спротив значно сильнішому ворогу; побачити у завзятті вояків УПА джерело незламності вояків ЗСУ. У книжці кілька сотень світлин і документів з архівів Центру досліджень визвольного руху та Служби безпеки України. Це книжка, яка має бути у домашній книгозбірні кожного українця. Книжка-фотоальбом, яка може частково замінити втрачені у вирі історії родинні світлини.
3. «Після війни. Історія Європи від 1945 року»
Тоні Джадт присвятив своїй праці 10 років. Він дослідив джерела 6 мовами, розглянув історію 34 країн і написав понад 900 сторінок тексту. Ось чому його працю називають наймасштабнішим дослідженням повоєнної Європи. У ній Джадт прискіпливо розбирає, як Друга світова змінила континент — географічно, політично, інтелектуально й економічно. Він описує трансформації, що відбулися за 60 років миру, і як вони вплинули на становище різних країн. На відміну від інших дослідників, Джадт не зациклюється на Західній Європі, а присвячує увагу і Східній. Тому з видання ви довідаєтеся про минуле не лише «зіркових держав» — Німеччини, Британії чи Франції, — а й менш популярних.
Очима британсько-американського історика ви поглянете й на українське минуле: убивство Шухевича, голод 1946-го, трагедія в Бабиному Яру. А також дізнаєтеся, який шлях долали різні країни до євроінтеграції та що потенційно чекає на нас.
4. «Тіло, секс, шлюб. Історія інтимних стосунків в українських традиціях»
У своїй новій книжці етнологиня Ірина Ігнатенко розповідає історію інтимних стосунків в українських традиціях. Яких чоловіків і жінок українці вважали красивими та бажаними, як знайомилися й до яких засобів «зваблення» вдавалися? У що одягалися наші прапрабабусі та як календар релігійних свят впливав на розклад гігієнічних процедур і секс? Які обмеження на інтимні стосунки були навіть у шлюбі? Чому замовчували зради та як по розбитих горщиках визначали майбутню кількість дітей? Від перших обіймів до першої шлюбної ночі, вагітності, пологів, хвороб і позашлюбних стосунків. Авторка описує тодішнє ставлення до власного тіла й тілесності, особливості весільних обрядів і контрацепції, пологи та заборони.
5. «Навігатор з історії України. Світові війни»
Ця книжка — путівник по історичному періоду 1914–1945-х років. У ньому йдеться про передумови Першої і Другої світових воєн, їхній перебіг і наслідки для світу. Про розпад імперій і революційні хвилі, про особливості тоталітарних режимів і виклики міжвоєнного періоду. Розглянуто політичне формування України в часи екстремального насильства. Окрім подій війни, згадано і про культуру міжвоєнного періоду та світогляд людей того часу. Приділено увагу формуванню воєнного міфу в різних країнах. Завершує навігатор психологічний коментар, який дозволяє переосмислити життєві стратегії й усвідомити психологічні наслідки цього травматичного періоду.
6. «Книга-мандрівка. Нескорені»
Ще не завершена історія сміливості в цій книжці. Вона пишеться щодня кров’ю і потом на полях війни, яку розпочала найбільша ядерна держава росія проти своєї сусідки України, що майже 30 років тому в ім’я миру добровільно відмовилася від свого ядерного арсеналу.
Чому росія напала на Україну? Хто такі українці? Чому вони не здаються? Чому платникам податків, що перебувають за тисячі кілометрів від війни, дешевше допомагати Україні, ніж витратити ці гроші на інші нагальні потреби? Як сталося, що локальна війна в Європі позначилася на стабільності всього світу та чому безпека кожної держави залежить від її підсумків?
«Книга-мандрівка. Нескорені» відповідає на всі актуальні питання про Україну, росію й сучасний світ, який може втратити все, що довго здобував. 550 фактів про перебіг і наслідки року найкривавішої війни з часів Другої світової. Коротка й проста форма викладення, динамічні ілюстрації й тонкий гумор — формат розрахований на широку аудиторію читачів…
А що порекомендуєте ви? Пишіть у коментарях. Найцікавіші книги ми опублікуємо у сториз.
Дата публікації: 7 Серпня 2023