Кирило Буданов. Що відомо про життя головного розвідника України

Про перші роки життя головного розвідника України невідомо нічого: у відкритих джерелах немає інформації про те, хто його батьки і навіть у яку школу він ходив. Єдине, що можна стверджувати достеменно, — Кирило Буданов народився 4 січня 1986 року в Києві і змалечку прагнув стати військовим. Відразу по закінченні школи він вступив в Одеський військовий інститут на факультет аеромобільних військ, але кар’єру десантника будувати не став: після успішного випуску 2007 року перейшов у Головне управління розвідки Міністерства оборони України, де служив спецпризначенцем на різних посадах.

Після початку російської агресії проти України в 2014 році Буданов неодноразово брав участь у бойових діях на Сході, де отримав кілька поранень: два середньої тяжкості й одне важке.

Про характер своїх травм він розповідав журналістам. Перше було найлегше: його заділо осколком, але куди саме, голова ГУР не уточнив. Друге — після вибуху протипіхотної міни один з уламків потрапив йому трохи нижче серця, і його шию та спину також серйозно посікло. Третє — куля пройшла навиліт через його праву руку.

Начальник ГУР МО Кирило Буданов у Бахмуті, Донеччина. грудень 2022 Фото: ГУР МО

У серпні 2016 року на території тимчасово окупованого Криму Головне управління розвідки Міноборони України провело комплекс спеціальних заходів: надійшла інформація, що поблизу Джанкоя російська армія розміщує свої гелікоптери, тому було ухвалене рішення їх вивести з ладу. Оперативну групу «КАМБАЛА», яка складалася з п’яти людей, очолив Кирило Буданов. Під час диверсії росіяни засікли українських військових і відкрили по них вогонь. Бій тривав кілька хвилин, і за цей час українські розвідники вбили й ранили кількох спецпризначенців підрозділу «Вимпел» ФСБ, серед яких був підполковник Каменєв — учасник війни в Чечні. Самим же українцям удалося повернутися додому без утрат, а повний обсяг результатів Кримського рейду поки що не розголошується, хоча операція вважається успішною.

Загалом про кар’єру Кирила Буданова до його призначення на посаду керівника ГУР МО України невідомо майже нічого

у відкритих джерелах лише зазначається, що до 2020 року він виконував численні спеціальні завдання, деталі яких засекречені. Очевидно, що зі своїми обов’язками він управляється якісно, оскільки на нього готувалося щонайменше 10 замахів. Один з найвідоміших — замах 2019 року, що відбувся в Києві: російські агенти підклали під автомобіль Буданова вибухівку, але вона здетонувала під час її кріплення, тому постраждали самі закладники, а Буданов і його оточення залишилися неушкоджені. Уважається, що це була спроба помсти за Кримський рейд і смерть фсбшника Каменєва.

У 2020 році вже полковника Буданова призначено на посаду заступника директора департаменту Служби зовнішньої розвідки України, а 5 серпня 2020 року президент Володимир Зеленський видав указ про призначення Кирила Буданова керівником Головного управління розвідки Міністерства оборони України. Таким чином Буданов став наймолодшим головою цього відомства за цілу його історію. У квітні 2022 року він отримав звання генерал-майора, а у травні очолив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими й Комітет з питань розвідки при Президентові України. Одна з найвідоміших операцій з обміну полоненими за його участі відбулась у вересні того самого року — додому повернулося 215 захисників, серед яких понад 100 — військовослужбовці «Азова», в тому числі командування. росії передали віктора медведчука й 55 полонених окупантів.

За свою службу Буданов отримав численні нагороди, серед яких орден «За мужність» I, II, III ступенів, Хрест бойових заслуг, Орден святого великомученика Юрія Переможця, Орден Архистратига Михаїла II ступеня і ще близько десятка відзнак і пам’ятних знаків.

Участь Президента у заходах з нагоди 30-ї річниці воєнної розвідки України. 7 вересня 2022 року

Про особисте життя головного розвідника нашої держави відомо також небагато. У нього є дружина Маріанна — за освітою вона психоложка й зараз працює радницею мера Києва з питань запобігання корупції. Про неї також пишуть, що в 2015–2017 рр. вона активно допомагала столичному Головному військовому шпиталю: бралася до забезпечення продуктами харчування, проводила час за спілкуванням з пораненими й виконувала інші завдання, які їй доручав персонал шпиталю.

Як уже зазначалося раніше, у публічному просторі немає жодної інформації про батьків та інших родичів Кирила Буданова, а також про те, чи є в нього діти.

Про вподобання й інтереси Буданова теж важко дізнатися: відомо, що колись він займався плаванням. Керівник української розвідки не приховує хіба що того, що він дуже любить тварин — про це свідчить котик Ґюнтер, що живе в будівлі ГУР, а також акваріум з жабками й клітка з маленькими пташками в кабінеті голови ГУР.

Російські ЗМІ не один раз повідомляли, особливо останнім часом, про поранення чи навіть загибель головного розвідника України, але, як бачимо, він живий-здоровий, продовжує виконувати свої обов’язки й робить усе задля наближення перемоги України.

Дата публікації: 19 Серпня 2024

Читайте також: