Єлизавета Гомон

Праці

Софі Такер: зірка американського шоу-бізнесу українсько-єврейського походження

Одна з найбільших фігур у шоу-бізнесі 1930-х років, акторка, співачка, володарка неофіційного титулу «перша леді шоу-бізнесу» в США, президентка Американської федерації акторських профспілок, королева бурлеску, екстравагантна комедіантка й щедра меценатка. В Америці її знають як ту, яка порвала всі шаблони в гуморі й не втратила любові шанувальників, навіть коли пішла зі сцени.

Автор поста: Єлизавета Гомон

Дата публікації: 6 Липня 2024

Ольга Петлюра: важко бути дружиною чоловіка, який творить історію

Ольга народилась 23 грудня 1885 року в селі Мала Дівиця на Полтавщині (за іншими даними, у Прилуках) Її батько був вчителем, про маму відомостей небагато, лише припускають, що вона була полячкою. Дитинство дівчинки не було простим: вона залишилась напівсиротою після раптової смерті батька, жила в бідності. Однак незважаючи на життєві складнощі, Ольга з відзнакою закінчила […]

Автор поста: Єлизавета Гомон

Дата публікації: 29 Червня 2024

Анна Стен: перша українка в Голлівуді

Анна Стен, справжнє прізвище якої Фесак Народилась 3 грудня 1908 року в Києві в творчій родині. Тато походив із давнього козацького роду й був хореографом(інша версія: працював прикажчиком у взуттєвій крамничці), мати ж була балериною Київського театру опери та балету. Сімʼя жила на Бессарабці, мала середній достаток. Коли Анна була маленькою, то її тато пішов […]

Автор поста: Єлизавета Гомон

Дата публікації: 12 Червня 2024

Кохані чоловіки Лесі Українки: четверо щасливчиків

Українська письменниця, перекладачка й культурна діячка, одна з найвпізнаваніших жінок в історії України, дочка Прометея. Дивлячись на Лесю Українку, бачиш розумну, впевнену, сильну й незалежну жінку; ту, яка мала величезний талант і реалізовувала його; ту, яка боролася з важкою хворобою попри біль; ту, яка, щоб не плакати, сміялася лихій долі у вічі. Кажуть, що таким загартованим, стійким і надзвичайно талановитим особистостям складно відшукати те саме щире й взаємне кохання. А якщо вони знаходять його та втрачають, то це стає чи не основною темою їхньої подальшої творчості. Так і Леся пронизувала свою поезію чуйністю, романтикою та життєвою драмою.

Сьогодні ми поговоримо про чотирьох чоловіків у житті Лариси Косач і розглянемо долю письменниці крізь призму почуттів і непереборного бажання кохати й бути коханою.

Автор поста: Єлизавета Гомон

Дата публікації: 22 Травня 2024

ще пост

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Nobis veritatis iusto ducimus. Odio aliquid fugiat, temporibus facilis porro dignissimos maiores aut rerum excepturi eos facere quod quae quas tenetur officiis.

Автор поста: Єлизавета Гомон

Дата публікації: 13 Травня 2024