Єлизавета Гомон

Авторка статей.

Студентка Київського національного лінгвістичного університету спеціальності «Англійська філологія та переклад + друга іноземна мова». У душі я філологиня, яка любить досліджувати українську, англійську й німецьку мови, однак моєю іншою вагомою passion є історія. Цікавитись історією я почала ще зі шкільних років, далі пішли перші дописи й робота в медіа. Для своїх статей я намагаюсь обирати виняткові теми: чи то невідомі постаті українців й українок, чи то історії кохання, чи то забуті радянські злочини. Паралельно з письмовою діяльністю я працюю репетиторкою з англійської мови й історії України. Тому, якщо шукаєте не лише наставницю, а й подругу, яка допоможе вам у будь-який момент у навчанні, то call me maybe.

Якщо прибрати формальності, то я дівчина, що має серце з перцем, любить читати трилери й романи, писати вірші, слухати музику, ходити в театри та на виставки у вільний від роботи час. Своєю метою я бачу саморозвиток, адже це, на мою думку, є запорукою успіху, а карʼєристка я ще та. Можливо, одного дня я поїду на стажування за кордон, аби поглибити рівень знання мови. Можливо, я зроблю своїми працями важливий внесок у суспільство. А можливо, взагалі зміню вектор життя, заведу собаку й писатиму власну книгу. Усі свої невеликі «можливо» я дуже хочу втілити в життя, а тому намагаюсь максимально вкладати себе в те, до чого торкаюсь. Так сталось і з медіа Ukraine History. Я тут тому, що популяризую те, що люблю, доводжу, що історія — це не нудно, а також зайвий раз наголошую: минуле — батько сьогодення. Слава Україні!

Праці
Img 9853

Віктор Фреліх. Убитий дослідник «Чернівецької хвороби»

Журналіст, екологічний активіст, історик і краєзнавець, позаштатний кореспондент харківського правозахисного бюлетеня «Права людини», колишній директор музею історії Чернівецького університету імені Юрія Федьковича і голова чернівецького екологічного клубу «Зелене відродження Буковини». Усе це про людину честі, борця за правду Віктора Фреліха.

У попередніх двох дописах про «Чернівецьку хворобу» ми говорили з вами про перебіг подій, свідчення очевидців і теорії щодо можливої причини випадіння волосся в дітей. Дописи, присвячені цій темі, знайшли свого масового читача, і на очі нашому медіа потрапила така особистість, як журналіст Віктор Фреліх. Саме він у далеких 90-х проводив власне розслідування, щоб знайти винуватців зламаних життів українців. Його так тихо усунули, що правоохоронці навіть не стали шукати причини його смерті. Сьогодні пропонуємо зібрати факти й свідчення інших журналістів докупи і зрозуміти, чим цей громадський діяч так завадив владі і які матеріали він зібрав.

Автор матеріалу: Єлизавета Гомон

Дата публікації: 8 Січня 2025

Img 9170

Як шістдесятники святкували Різдво в таборах: 12 страв і коляда за колючим дротом

Різдво — це одне з найдавніших і найулюбленіших свят українців. Воно миле та затишне, навіює гарний настрій та це й не дивно — яскраві костюми, чудовий стіл, чарівні пісні. Наразі ми святкуємо Різдво в родинному колі й в теплих домівках завдяки Збройним силам України, які захищають нас і бережуть усе українське.

Та я пропоную відмотати час назад і поговорити про це свято під час панування тоталітарного совка. Сьогодні ми вестимемо мову про дисидентів, які, попри заборони й атеїстичні настрої більшовиків, почали святкувати Різдво в таборах на знак опору радянській системі. Ми згадаємо про колядки й 12 страв за колючим дротом, спираючися на свідчення очевидців і матеріали дослідниці цієї теми.

Авторка матеріалу: Єлизавета Гомон

Дата публікації: 30 Грудня 2024

Img 8965

Любов Володимира Івасюка: музи композитора й фінальна «чорна фея»

Легенда української музики XX століття. Батько української естради, митець, якому обрізали крила й автор понад 100 хітів, що посідали перші місця в тюрмі народів. Його пісні зробили відомими Ротару, Зінкевича, Яремчука й багатьох інших співаків. Душа цього композитора поєднувала неймовірний талант і працелюбність, віру в українське мистецтво та ідентичність.

Звичайно, ми говоримо про Володимира Івасюка, пісні якого обʼєднують українців. Однак усі ми знаємо його як беззаперечного генія, чудового митця, турботливого сина, вірного друга. А якщо говорити про особисте життя, то яким він був? Як і кого любив? Кому присвячував пісні, а з ким мав постійні драми? У сьогоднішньому дописі ми відкриємо завісу таємниць і покажемо невідомого досі Володимира Івасюка.

Авторка матеріалу: Єлизавета Гомон

Дата публікації: 27 Грудня 2024

Img 8140

Юрій Кнорозов: харківʼянин, який розшифрував писемність мая

Історик, етнограф, геній ХХ століття, дослідник народу мая, який випередив британських й американських вчених. Дослідник, який вирішив загадку, над якою билися кращі розуми всього світу. Він здійснив переворот у науці, філології, етнографії, міфології, релігієзнавстві, розшифрувавши писемність давнього народу.

Авторка матеріалу: Єлизавета Гомон

Дата публікації: 18 Грудня 2024

Img 7899

Чернівецька хімічна хвороба: перебіг подій масового облисіння дітей

Таємнича хвороба Чернівців, що офіційно вразила 167 дітей (але це лише офіційно!), стала однією з катастроф України періоду совєтів. Ознакою недуги було облисіння, що супроводжувалося погіршенням стану печінки, травного тракту й нервової системи. Увечері діти лягали спати з гарним волоссям, а вже зранку згорьовані матері везли їх до лікарень. Точного діагнозу тоді поставити так ніхто й не зміг, керівництво республіки замовчувало про спалах хвороби протягом трьох місяців, а лікарям було наказано просувати версію з отруєнням талієм, хоча й та мала багато неточностей.

Неорганізованість, байдужість й егоїстичність совкової еліти призвели до значного зростання дитячої смертності, епідемії респіраторних і психоневрологічних захворювань. Наразі причину отруєння так і не було встановлено, винних не покарано.

Авторка матеріалу: Єлизавета Гомон

Дата публікації: 14 Грудня 2024

Img 7199

Володимир Хавкін: одесит, який винайшов вакцину від холери й чуми

Сьогодні ми говоримо про того, кого королева Вікторія особисто нагородила одним із найвищих орденів Британської імперії. Про того, на чию честь названі вулиці Бердянська й Одеси — та чий бюст із написом «Він врятував світ від чуми та холери» прикрашає головний корпус Бердянського державного педагогічного університету. Ми говоримо про Володимира Хавкіна, який народився, виріс, навчався і розпочинав свою карʼєру в Одесі — і чиї обидві вакцини в модернізованому вигляді застосовують і досі.

Авторка матеріалу: Єлизавета Гомон

Дата публікації: 5 Грудня 2024

Img 6442

Особисте життя Майка Йогансена: дві дружини й розбите серце

У студентські роки Майк був повністю поглинутий навчанням і, як сам писав у щоденнику, — «Бувши в гімназії, не пив, не курив і не знав жінок». Однак пізніше ситуація змінилась і гарний, розумний, дотепний чоловік у прекрасному костюмі й із зачесаним набік волоссям не був обділений жіночою увагою. Більше про особисте життя Йогансена, а саме […]

Авторка матеріалу: Єлизавета Гомон

Дата публікації: 25 Листопада 2024

Img 5655

Вероніка Черняхівська — представниця золотої української молоді 20-их із жахливою долею

Перекладачка з пʼяти європейських мов, яскрава представниця золотої української молоді 20-х років, унікальна й ерудована поетеса, яка виросла в достатку та шані, і була знищена тоталітарним режимом. Вона прожила лише 38 років і прожила б ще, якби кати не накинули на неї і її родину оком. Така активна й запальна, вона вивчала мови, займалася саморозвитком, подорожувала та раділа життю ще багато б років, однак…

Авторка матеріалу: Єлизавета Гомон

Дата публікації: 16 Листопада 2024

Img 3503

Михайль Семенко та дві дружини: «… і хочеться, щоби вона була остання».

Поет доби Розстріляного відродження, батько футуризму, редактор багатьох видань, неординарний та яскравий борець із шаблонністю, вбитий совєтами. Таким усі ми знаємо письменника Михайля Семенка та його трагічну долю.

Авторка матеріалу: Єлизавета Гомон

Дата публікації: 2 Листопада 2024

Img 2966

Ладя Могилянська: українська поетеса, жертва Розстріляного відродження

Забута українська поетеса, авторка текстів пісень, одна з найкращих лірикинь ХХ століття. Уродженка Чернігова, яка друкувалась у багатьох часописах і журналах. Неймовірна блондинка, що чарувала своєю енергетикою та розумом. Поезією цієї жінки зачитувались, її вивчали напамʼять і декламували своїм коханим.

Авторка матеріалу: Єлизавета Гомон

Дата публікації: 19 Жовтня 2024