Матвій Палієнко

Праці
Img 3383 1

Бої за озеро Хасан, або як Сталін святкував «Піррову перемогу»

Чи часто ви чули про бої на Далекому сході за радянської доби? Певно, що тільки в контексті подій 1945 року, коли радянська армія просунулася на сотні кілометрів і захопила Маньчжурію. Проте сьогодні ми пропонуємо вам ознайомитися з подіями, які відбулися за 7 років до того і які радянська пропаганда перетворила на одну зі своїх найбільших перемог. Поговоримо про бої за озеро Хасан.

Автор матеріалу: Матвій Палієнко

Дата публікації: 22 Лютого 2025

Pereyaslavska Rada

Переяславська рада: союз із подвійним дном

18 січня 1654 року відбулася одна з найважливіших військових рад часів козацтва — українські козаки присягнули на вірність московському царю, та стали автономією у складі тодішнього Московського царства.

Автори матеріалу: Матвій Палієнко , Аліна Ольхович

Дата публікації: 18 Січня 2025

Img 9966 (2)

Російський вплив в Україні після касетного скандалу 2000 року

Після касетного скандалу 2000–2001-го років Росія значно посилила свій вплив на Україну. Політична криза, з якою стикнулися вищі ешелони влади внаслідок опублікування плівок, що компрометували всю систему, побудовану Кучмою, а також міжнародна ізоляція української верхівки дали Москві можливість активніше просувати свої інтереси в нашій країні. У цій статті ми розглянемо з вами, як Росія намагалася впливати на керівництво України в політичному плані й прослідкуємо, які ж наслідки приніс касетний скандал.

Автор матеріалу: Матвій Палієнко

Дата публікації: 11 Січня 2025

Img 6628

Убивство Гонгадзе — опубліковані свідчення в Касетному скандалі

Касетний скандал став однією з найрезонансніших подій, яка сколихнула Україну на межі двох тисячоліть. Цей скандал спалахнув 24 роки тому, після того, як були опубліковані записи нібито з кабінету тодішнього президента України Леоніда Кучми. Записи містили розмови, що свідчили про можливу причетність влади до тиску на опозицію, цензури й навіть викрадення і вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. У цій статті ми з вами розберемо частину записів, які збурили українське суспільство найбільше, а саме обставини справи про вбивство Георгія Гонгадзе — і з’ясуємо, до яких наслідків це призвело.

Автор матеріалу: Матвій Палієнко

Дата публікації: 29 Листопада 2024

Img 5323

Херсон 2 роки по тому. Хроніка подій

У ніч із 23 на 24 лютого російські війська перейшли адміністративний кордон України  Однією з перших цілей став херсонський аеропорт, де до цього розташовувались українські гелікоптери, які були евакуйовані напередодні. Також росіяни використовували тактику повітряного десанту. Саме він уже вранці 24 лютого показово захопив Каховську ГЕС і отримав контроль над Північнокримським каналом. Також повітряний десант […]

Автор матеріалу: Матвій Палієнко

Дата публікації: 11 Листопада 2024

Img 5183

Як російська пропаганда впливає на дітей

Практика пропаганди серед дитячого населення є старим інструментом Кожна країна розуміє, що наймолодше покоління повинно бути її майбутньою опорою, а тому намагається розповсюдити свої позитивні або негативні цінності на нього. Саме ці дитячі й підліткові роки є найкращим шансом впливу на особистість, оскільки вона не до кінця сформована та не має цілісного уявлення про світ. […]

Автор матеріалу: Матвій Палієнко

Дата публікації: 10 Листопада 2024

Img 2738 (2)

Як російська пропаганда впливає на українців за допомогою медіа

Пропаганда є однією з найважливіших складових контролю російським режимом власного населення. Вона впливає певним чином майже на всі сфери суспільного життя в цій країні. Разом із тим пропаганда стала зброєю, за допомогою якої Росія продовжує вести свою агресивну політику по відношенню до України, а також є одним з інструментів придушення непокори на окупованих нею територіях. У цій статті ми досліджуємо те, як саме російська пропаганда діє на окупованих територіях України.

Автор матеріалу: Матвій Палієнко

Дата публікації: 14 Жовтня 2024

Img 0830

Воєнні злочини — звична справа для Кремля

Під час російсько-української війни весь світ побачив справжнє обличчя російського режиму. Терор, знищення та скоєння злочинів проти цивільних та військових — все це супроводжує місця, куди ступає нога російського солдата. У цій статті ми з вами згадаємо воєнні злочини, які скоювались за вказівкою чи з дозволу кремлівських чиновників під час Другої світової війни.

Автор матеріалу: Матвій Палієнко

Дата публікації: 25 Вересня 2024

Img 8093

Третій Рим — що це таке?

З початком російського вторгнення та після отримання томосу в українських ЗМІ набуло поширення словосполучення «Третій Рим», яким вони намагались пояснити політику Кремля стосовно України. Проте чи є насправді воно актуальним у сучасному світі? Для пошуку відповідей на це питання ми вирішили розповісти вам історію зародження цієї концепції, як московські лідери привласнили її собі, як вона розвивалась і, наостанок, який вплив вона має на сучасну російську політику.

Автор матеріалу: Матвій Палієнко

Дата публікації: 7 Вересня 2024

Img 3038

Соловецький монастир — історія давньої катівні

У 1436 році монахами Германом і Зосимою був заснований монастир на Соловецьких островах Невдовзі він стане передовим форпостом Московщини на Півночі. Після захоплення Московщиною Новгородщини Соловецький монастир став одним із небагатьох місць, де збереглася автономія від Московщини та її релігійних діячів. У XVII столітті Соловецький монастир став найбагатшим культурним центром усієї півночі Московщини. У середині […]

Автор матеріалу: Матвій Палієнко

Дата публікації: 31 Липня 2024