Вони вбивають українців: 6 людей, які керують війною в Україні

Першою постаттю, яку ми розглянемо, буде сергій шойгу.

Він — давній соратник президента рф і певний час його вважали наступником. Наразі він обіймає пост міністра оборони рф. Його відомство є найголовнішим в питанні забезпечення угруповання російських окупаційних військ. Саме під його командуванням ухвалюють плани модернізації та забезпечення російської армії. Вважають, що через жадібність і корумпованість його відомства армія рф не спроможна наразі на рівних з іншими технологічно розвиненими країнами. Хоч були створені частини, які мали нову та модернізовану техніку, проте основу продовжувала складати армія 1980-х років. Майже весь час керівництво міністерства оборони рф критикують у російському інформаційному полі. Щоб підвищити свій авторитет, розповідають як про успіхи російського впк, так і про медійні поїздки на фронт. Наразі шойгу є особою, через яку президент рф іноді спілкується з військовими начальниками, що безпосередньо відповідають за бойові дії.

євгеній пригожин

є другою постаттю, про яку ми вам розповімо і є однією з найбільш медійних осіб в російському інформаційному полі. Він є головою ПВК «вагнер», проте його роль у війні не чітко окреслена у військовому плані. Представник ГУР МО Андрій Юсов так схарактеризував її: «Ключова функція пригожина — це медійна та політична. Він безпосередньо не керує бойовими загонами, він не очолює штаб. Його завдання — це фінансування, власне оцей тіньовий бізнес на території рф та за кордоном», — сказав він. пригожин турбується про піар і власне політичне майбутнє. Також він додав, що ключова місія «вагнерівців» у війні це — побудова політичної перспективи на території росії після президентства володимира путіна.

валерій герасимов.

Він є начальником гш зс рф, першим заступником міністра оборони та одним з організаторів вторгнення російських військ у Крим у 2014 році і є головним організатором війни на Сході України. Це зачинатель концепції гібридних воєн, яка базується на тому, що дистанційний безконтактний вплив на супротивника стає головним засобом досягнення цілей бою та операції. Ураження його об’єктів відбувається на всю глибину території. Стає непомітною різниця між стратегічним, оперативним і тактичним рівнем, наступальними та оборонними діями. Уперше він випробував цю концепцію під час подій у Криму та на Донбасі у 2014 році. У ході повномасштабного вторгнення керував початковим етапом, проте у квітні 2022 року поступився цими функціями генералу дворнікову, але вже в січні 2023 йому повернули ці функції, після того як він замінив генерала суровікіна.

Генерал дворніков.

Має досвід участі в сирійському конфлікті. Його призначили комендувати російськими окупаційними військами під час вторгнення в Україну з 9 квітня по 8 жовтня 2022 року, після провалу салерія герасимова і планів швидкого захоплення України та перед початком другої фази наступу росіян, так званої «битви за Донбас». Його іноді називають «сирійським м’ясником» через навмисні удари по цивільному населенню, що призвели до величезних жертв. Ось так його описує колишній Головнокомандувач об’єднаними збройними силами НАТО в Європі: «Це горлоріз і покидьок, кого путін застосовував, щоб зрівняти із землею такі міста, як Алеппо в Сирії… Він повсякчас використав методи тероризму, включаючи роботу із сирійськими військами, центри тортур, систематичні зґвалтування, застосування нервово-паралітичних речовин. Він найгірший із найгірших». Саме з його наказу російська армія почала використовувати тактику терору і знищення шляхом артилерійських ударів українських міст та сіл. Проте ця стратегія не дала плодів і вже в жовтні 2022 року його замінили на генерала суровікіна. У своєму інтерв’ю 2018 року визнав, що солдати армії рф південного військового округу брали участь під час подій в Криму в 2014 році і відіграли важливу роль.

Генерал сергій суровікін.

Він є командувачем вкс рф та був командувачем російського окупаційного угрупування з жовтня 2022 року по січень 2023 року. Мав досвід під час сирійської кампанії. Був призначений перед відходом російських військ із Херсону. сергій суровікін є головним «автором» концепції руйнування енергосистеми України.  За час його перебування на посаді використали чимало російської високоточної зброї. Це приблизно 700 крилатих ракет і 500 ударних БПЛА. В основному крилаті ракети морського та повітряного базування активно застосовували проти інфраструктурних об’єктів, що призвело до їхньої перевитрати та скорочення стратегічних резервів. При цьому наземна фаза не дала очікуваних результатів. При суровікіні були значно посилені роль і статус військових формувань пригожина та кадирова, які отримали всі матеріально-технічні ресурси, чим і посилили бойову спроможність. Через це виник неофіційний конфлікт між пвк та керівництвом міністерства оборони й генерального штабу рф, які фактично втратили власний авторитет серед регулярних військ та керованість найманці

Адмірал ігор осипов.

Він був командувачем чфрф під час початку вторгнення російських військ на територію України. Він відповідає за будь-яку морську операцію російського флоту, зокрема в Україні або на її території через Чорне море, а також відповідає за обмеження судноплавства в Чорному морі. Саме за його адміральства відбувся найбільший провал вмф росії під час повномасштабного вторгнення — втрата ракетного крейсера «Москва». Відомий своєю фразою: «Ми знаходимося на флагмані Чорноморського флоту, на ракетному крейсері “Москва”… Чорноморський флот без флагмана не може існувати. Не був би я командувачем флоту, якби у мене не було флагмана…» Ця фраза є в певному сенсі пророчою, оскільки після того, як затопили флагман чф рф, з’явилася не підтверджена інформація про те, що його усунули з посади та довгий час не бачили його в медійному полі, але вже 19 червня він з’явився на урочистостях до випуску офіцерів та мічманів Чорноморського вищого військово-морського училища. Офіційне усунення відбулося вже після вибухів на авіабазі біля Новофедорівки в серпні 2022 року.

Дата публікації: 2 Травня 2023

Читайте також: