Олександр Прокопів

Лідер та засновник медіа про історію, координатор, головний редактор та автор статей медіа “Ukraine History”

Студент Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича спеціальності “історія”. Історія України — це предмет погляду на минуле, але водночас і на майбутнє. Саме ця цитата характеризує моє зацікавлення, вивчення та популяризацію історії для українців.

У 2020 році, під час пандемії, я заснував власний блог про історію та політику, який набрав аудиторію у розмірі 25 000 читачів за 1,5 роки. З початку Повномасштабного вторгнення блог було переформатовано у проєкт. У 2022 році я зміг об’єднати команду з 18 людей, які готові популяризувати приховані сторінки нашої історії. З 2023 року наш проєкт змінив формати та почав себе позиціонувати як медіа про історію. На даний час, своєю роботою без перебільшення живу і не уявляю себе поза професією. Пишаюся, що маю змогу працювати з командою задля поширення історії.

Праці

Сталін чи «Батьківщина-мати»: історія створення головного монумента країни

200-метровий пам’ятник сталіну в Києві? Будівництво найвищого монумента країни було заплановане в 1950-х роках. В цей час по всьому радянському союзу будувались пам’ятники та скульптури, присвячені перемозі над фашизмом. Були амбітні плани звести на київських пагорбах монумент вождю заввишки 200 метрів. Цей проєкт був відомий як «Музей Великої Жовтневої Революції і Відродження України» і передбачав […]

Автор поста: Олександр Прокопів

Дата публікації: 15 Червня 2024

“Людина нібито не літає, а крила має” – Ігор Сікорський, американський авіаконструктор українського походження

6 червня 1889 року народився Ігор Сікорський, американський авіаконструктор українського походження, видатний вчений-фізик ХХ століття, який залишив наукову спадщину, яка ще досі користується актуальністю. Його гелікоптери врятували мільйони життів, а інші літальні апарати били усі можливі рекорди зі швидкості. Сьогодні у цей урочистий день ми поговоримо

Автор поста: Олександр Прокопів

Дата публікації: 6 Червня 2024

«УПА стріляла в спину Красній армії» — роз’яснюємо один із найголовніших міфів в історії України

Шалений спротив українців став цілковитою несподіванкою для росії, проте їхня історична «наука» й пропаганда для дискредитації українського руху почала трактувати діяльність УПА як колабораціонізм із нацистами. Чому? Тому що наша повстанська армія воювала проти Красної армії, яка «священно визволяла поневолені народи» з окупації Третім Райхом, а це для совєтського керівництва було доказом того, що УПА виступала на боці нацистів. Проте в українських реаліях було зовсім інакше. Як саме?

Автор поста: Олександр Прокопів

Дата публікації: 28 Травня 2024

Ще пост 3222 2222

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Nobis veritatis iusto ducimus. Odio aliquid fugiat, temporibus facilis porro dignissimos maiores aut rerum excepturi eos facere quod quae quas tenetur officiis.

Автор поста: Олександр Прокопів

Дата публікації: 13 Травня 2024