Максим Фесенко

Автор статей.

Студент-політолог КНУ імені Тараса Шевченка. Цікавлюсь усім, що стосується суспільного життя та випробовую себе в різних сферах. Хотів би бути людиною епохи Відродження, але народився в XXI столітті. Тож замість спорудження соборів, розпису каплиць і проєктування див техніки намагаюсь розібратись, що відбувається навколо. Саме в історії знаходжу ключі для розуміння сьогодення. 

Приєднався до команди Ukraine History в березні 2024 року. Відтоді захоплено працюю над кожним дописом. Люблю досліджувати маловідомі теми й розповідати про них простою мовою. Інколи сам дивуюся, скільки історія України приховує недосліджених сторінок. Запорука хорошого тексту — зацікавленість автора темою. Тому інколи я вибираю їх занадто довго. Стараюсь писати так, щоби мої тексти побачили якомога більше людей. Звертаю увагу не лише на те, що я пишу, а й на те як.

Праці
Img 5842

Торговці надією: як екстрасенси заполонили Україну в 1990-х

У 1990-х роках в Україні, як і в інших пострадянських країнах, розцвіла віра в шарлатанів і псевдонаукові практики. У той час з’явилося багато так званих цілителів, екстрасенсів і контактерів з іншими світами, які обіцяли допомогу в особистих негараздах, лікування хвороб і навіть збагачення.  «Телевізійні цілителі» — Чумак і Кашпіровський, білі й чорні маги, як от […]

Автор матеріалу: Максим Фесенко

Дата публікації: 18 Листопада 2024

Img 5480 (2)

Варшавський договір: союз, який поховав УНР

Ризикований союз Варшавський договір мав у Польщі різні оцінки. У Львові польська преса зайняла полярні позиції. Націонал-демократичні видання, як-от Słowo Polskie, жорстко критикували союз з українцями. Вони боялися, що незалежна Україна розбурхає український рух у самій Польщі. А це сприймалося значною загрозою. У Польщі часто заявляли, що українська національна свідомість ще не дозріла до створення […]

Автор матеріалу: Максим Фесенко

Дата публікації: 13 Листопада 2024

Сандармох: криваві сліди сталінських репресій

Сандармох це трагічний приклад Великого терору —  масових репресій, розгорнутих радянською владою в 1937–1938 роках. Лише за один тиждень із 27 жовтня по 4 листопада 1937 року тут розстріляли 1111 в’язнів із Соловецької тюрми особливого призначення (СТОН). Розстріли української інтелігенції приурочили до 20-річчя СРСР. Велика кількість звинувачень була саме в «антирадянській діяльності» й «шкідництві». Репресії […]

Автор матеріалу: Максим Фесенко

Дата публікації: 4 Листопада 2024

Img 3335

Придушення угорської революції: рідкісні кадри сміливого опору

23 жовтня 1956 року угорці повстали проти комуністичного режиму. Мирний протест переріс у збройні сутички. Повстанці вимагали реформ, ширших прав і виведення радянських військ. Усе обернулось інакше. 4 листопада СРСР використав силу для придушення повстання. Радянська армія жорстоко розправилась із мітингуючими й відновила контроль над країною. Тисячі загинули, десятки тисяч потрапили на лаву підсудних. 200 тисяч людей покинули країну, рятуючись від переслідування. Радянська влада замість свободи привезла на танках репресії і вбивства.

Автор матеріалу: Максим Фесенко

Дата публікації: 23 Жовтня 2024

Img 3185

Сухий закон у СРСР: тверезість, дефіцит і самогоноваріння

Алкоголь у Радянському Союзі став частиною повсякденного життя У 1983 році кожен мешканець країни випивав понад 4 літри міцного алкоголю на рік. Про жодну культуру споживання не було й мови. Шанувальники міцного засідали просто неба. Біля магазинів, у парках, скверах і дворах будинків вони розпивали напої сумнівної якості. Посиденьки на кухні за чаркою чогось міцного […]

Автор матеріалу: Максим Фесенко

Дата публікації: 21 Жовтня 2024

Img 2860

Романтика індустріалізації: як Захід зачарувався Радянським Союзом

Перша світова війна стала одним із поворотних моментів розвитку Західної цивілізації. Вона поклала край чотирьом імперіям і заклала фундамент для появи низки нових національних держав. Окрім того, війна змінила соціальні й економічні процеси. У 1920-х роках у США та Європі розпочався період, відомий як Ревучі двадцяті. Зростання економіки, розширення великих міст і поява нових культурних […]

Автор матеріалу: Максим Фесенко

Дата публікації: 16 Жовтня 2024

Img 2124 (2)

Хто і як отруїв Ющенка?

Політика — як шахова партія. Кожен хід може коштувати життя. Виграти стає ще складніше, якщо твій суперник переступає закон. Отруєння Ющенка стало симптомом зіпсутості українського істеблішменту. Показовим було не так саме отруєння, як те, що відбувалося після нього. Неприкритий фарс, взаємні звинувачення та безсилля системи правосуддя — усе це було рисами української політики на початку 2000-х років.

Автор матеріалу: Максим Фесенко

Дата публікації: 7 Жовтня 2024

Img 9919

Кожному українцю по 53 кілограми золота: скарб Павла Полуботка

В історії України були різні гетьмани: від борців за незалежність до поплічників іноземних держав. Дехто запам’ятався реформами, інші меценатством, а когось проклинають за зраду українських інтересів. Але лише один гетьман став легендою завдяки надзвичайному багатству. Життя Павла Полуботка було сповнене злетів і падінь. Про нього розпускали чутки, його багатству й впливу заздрили, а ще частіше боялись. Його називають українським Рокфеллером, та ніхто не бачив його спадку. Усе, що нам залишається — тішитись думкою, що все ж таки золото Полуботка існувало.

Автор матеріалу: Максим Фесенко

Дата публікації: 20 Вересня 2024

Img 9217

Бранці тиранії Януковича

Політичні репресії — перевірений метод боротьби за владу. Диктатори ніколи його не цуралися. Період правління Віктора Януковича в Україні не став винятком. Щоби зламати опозицію і підпорядкувати суспільство режим вдавався до політично мотивованих судових процесів. Янукович намагався придушити конкуренцію і залишитися на вершині політичної піраміди.

Як і будь-який диктатор, Янукович будував свою владу на страху й брехні, перетворюючи суди на знаряддя особистої помсти. Від арешту Юрія Луценка до кримінальних справ проти активістів Майдану — ці дії були не просто розправами над опонентами. Вони стали показовими виставами, щоби залякати незгодних.

Автор матеріалу: Максим Фесенко

Дата публікації: 14 Вересня 2024

Img 7967

Як корупція знищила УНР

Корупція, як тінь за людиною, завжди слідує за владою. Історія України не є винятком. У часи Директорії корупційні схеми й зловживання поглиблювали економічну кризу та підривали національні інтереси. У той час, коли країна страждала від розрухи й нестачі ресурсів, чиновники насолоджувалися життям — вілли для коханок, азартні ігри та безмежна розкіш. Сучасні скандали з незаконним збагаченням політиків і корупційні схеми в державних закупівлях лише повторюють досвід минулого.

На що прирекла корупція Україну 100 років тому — поговоримо в сьогоднішньому дописі.

Автор матеріалу: Максим Фесенко

Дата публікації: 5 Вересня 2024