Максим Жовтун

Лідер і шеф-редактор медіа.

Випускник Національного університету «Києво-Могилянська академія» спеціальності «Політологія». Політика всюди, головне ніколи не здаватися та вірити в краще! Саме цей драйв спонукає мене досягати більшого.

З січня 2022 року я працюю над створенням статей і сценаріїв, записом інтерв’ю, смм-менеджментом, координацією різних сторінок і відділів медіа, стратегічним плануванням, фандрейзингом, рекрутингом і не тільки. Проводжу лекції, розвиваюся в громадській і політичній сфері. Майбутнє твориться вже сьогодні!

Праці
Img 1501

Революція на граніті: унікальні світлини першого Майдану

2 жовтня 1990 року почався перший успішний ненасильницький протест проти комуністичної влади в Україні. Студенти розпочали голодування та висунули політичні вимоги до радянської влади. На теперішньому Майдані Незалежності відчайдухи виборювали свободу України. Це був наш перший Майдан, що змусив Верховну Раду УРСР скасувати статтю Конституції про керівну роль компартії та прийняти відставку ненависного голови Ради Міністрів УРСР Віталія Масола. Сьогодні ми покажемо вам, яким був перший Майдан в Україні.

Автор матеріалу: Максим Жовтун

Дата публікації: 2 Жовтня 2024

Img 1462

День захисників і захисниць України: добірка слів незламних

Валерій Залужний «Після великої кількості операцій ми зрозуміли, що головне — не боятися ворога. З ним можна боротися, з ним треба боротися сьогодні, тут і зараз. І в жодному разі не відкладати це на завтра, бо будуть проблеми». Дмитро Коцюбайло (Да Вінчі) «Кожен, хто приходить на територію нашої держави зі зброєю, має бути знищений. Все. […]

Автор матеріалу: Максим Жовтун

Дата публікації: 1 Жовтня 2024

Img 9597

24-ті роковини вбивства Гонгадзе: добірка унікальних світлин

16 вересня 2000 року зник Георгій Гонгадзе — засновник «Української правди», що протестував проти посилення державної цензури, відверто критикував владу й офіційні ЗМІ. Незабаром стало очевидно, що це було вбивство. Подальші оприлюднення аудіозаписів із голосом президента України Кучми, що наказував «розібратися» з відмомим журналістом, сколихнули українську громадськість і світову спільноту. Розпочалися масштабні протестні акції «Україна без Кучми». Гонгадзе назавжди залишається для нас символом боротьби за свободу слова в Україні. У цьому дописі ми покажемо вам унікальні фото відомого журналіста.

Автор матеріалу: Максим Жовтун

Дата публікації: 16 Вересня 2024

Img 5980

Нашу з вами історію писали загарбники: інтерв’ю з Ахтемом Сеітаблаєвим

Наше медіа поспілкувалося з Ахтемом Сеітаблаєвим, відомим українським актором і режисером кримськотатарського походження, чинним військовослужбовцем.

Ми поговорили про те, чому вивчати історію важливо й потрібно, про улюблених історичних діячів Ахтема, відомих кримських татар, чому Росії важлива Україна та що почитати про історію Криму. Окрім цього, Ахтем розповів про ставлення до Зеленського й мобілізації, творчі плани та майбутнє Криму через 50 років.

Автор матеріалу: Максим Жовтун

Дата публікації: 21 Серпня 2024

Image 2024 08 24 22 30 09

9 молодих Прометеїв, що змінили історію України

Михайло Драгоманов Один із організаторів «Старої громади» народився в Гадячі 1841 року. У 18 вступив на історико-філологічний факультет Київського університету Святого Володимира. Тоді юнак став одним із засновників недільних українськомовних шкіл у Києві й активним громадським діячем. У 20 він виступив від імені студентства університету над труною Шевченка в Києві, сказавши, що «кожний, хто йде […]

Автор матеріалу: Максим Жовтун

Дата публікації: 12 Серпня 2024

Img 8461

«Великих і маленьких культур не існує» — інтерв’ю з Маріам Найем

Ми поспілкувалися з Маріам Найем — культурологинею, авторкою подкасту про деколонізацію, що також розповідає про живопис і популярну культуру. Окрім цього, Маріам має YouTube-канал про українську літературу.

Автор матеріалу: Максим Жовтун

Дата публікації: 29 Липня 2024

Img 9625 (2)

День народження Залужного: добірка влучних висловів

«Для нас, військових, війна почалася ще в 2014 році. Особисто для мене — у липні 2014. І в 2014 я не мав жодного уявлення про війну. Я прочитав багато книг, закінчив усі академії з золотою медаллю, добре знав теорію, але не знав, що таке війна в реальності. Але за вісім років війни, до 2022-го, і […]

Автор матеріалу: Максим Жовтун

Дата публікації: 8 Липня 2024

Photo 2024 06 02 17 49 52

Як Хрущов розстріляв повстання робітників у 1962 році. «Хрущова на м’ясо»: забуте криваве повстання в Новочеркаську 1962 року.

Совєтська тоталітарна держава завжди намагалася приховати спротив населення політиці влади. Лише після розпаду СССР українці змогли дізнатися всю правду про самоспалення Василя Макуха, боротьбу ОУН-УПА й повстання в ГУЛАГах.

Сьогодні ми розповімо (https://telegra.ph/Rozstril-povstannya-robitnykiv-1962-06-02) вам про ще один випадок непокори совєтській дійсності. За 70 кілометрів від України, у Новочеркаську 1–2 червня 1962 року почався страйк робітників. До протесту приєдналися студенти й містяни. Колись місто було одним із центрів Білого руху й столицею Донського козацтва. Ці кілька днів тисячі людей боролися з совєтською владою, поліцією та армією. Вимоги з економічних швидко переросли в політичні: «Хрущова на м’ясо». У підсумку десятки людей були вбитими, пораненими, ув’язненими й страченими. Говорити про це було суворо заборонено, тож дякуємо «Радіо Свобода» за інтерв’ювання очевидців!

Автор матеріалу: Максим Жовтун

Дата публікації: 2 Червня 2024