7 коротких фактів з книги «501 факт, який треба знати з… історії України»

В Україні свого часу вирощували чай! 1949 р. в околицях Мукачева на Червоній горі заклали невеликі чайні плантації. Проєкт, який ініціювала влада, мав на меті закрити потребу в чаї місцевого виробництва. Згодом програму згорнули. Але деякі кущі чаю ростуть там і досі. Довгий час посадка на Червоній горі була найпівнічнішою плантацією чаю в Європі.

1996 р. Велика Британія продала Україні дослідницьку антарктичну станцію «Фарадей» (перейменовану в «Академік Вернадський») за символічний один фунт стерлінгів.

Один із символів Президента України, булава, має прихований механізм: в її руків’я заховано стилет з написом латиною Omnia Revertitur («Усе повертається»). Він витягується після натискання спеціальної кнопки, прикрашеної смарагдом, що розташована на верхівці булави.

На початку 1990-х років на українському телебаченні було лише три канали — УТ-1, УТ-2, УТ-3. Із середини 1990-х виникла низка нових комерційних телеканалів — «1+1», «ICTV», «СТБ», «Інтер». Це був час появи культових українських програм: «Територія А» з Анжелікою Рудницькою, «Табу» з Миколою Вереснем, «Без табу» з Ольгою Герасим’юк, «Телеманія» з Юрієм Макаровим, «СВ-шоу» з Андрієм Даникком, «Шоу довгоносиків».

Українське видання сьомого роману про Гаррі Поттера «Гаррі Поттер і смертельні реліквії» у перекладі Віктора Морозова вийшло другим у світі — 25 вересня 2007 р. — за два місяці після публікації у Великій Британії!

Українська математикиня Марина В’язовська розв’язала задачу про найщільніше пакування куль, яку не могли вирішити протягом 400 років. Її сформулював ще в 1611 р. німецький вчений Йоганн Кеплер. 2022 р. науковиця отримала медаль Філдса — найпрестижнішу нагороду у сфері математики.

Згідно з даними Google Trends, слово «Україна» («Ukraine») у 2022 р. Стало третім найпопулярнішим пошуковим запитом у світі та першим у категорії «Новини».

Дата публікації: 16 Березня 2024

Читайте також: