5 книг про злочини радянської влади
«Моя УПА», Любов Загоровська
У цій книзі — 39 розповідей про людей, які або воювали в УПА, або допомагали українській армії боротися за незалежність України майже 100 років тому. Книга про героїв, які зазнали переслідувань, арештів, репресій і залишилися незламними й нескореними у своїй боротьбі.
«Таборові діти», Любов Загоровська
Тут зібрано свідчення людей, які в дитячому віці зазнали репресій радянської каральної системи. Це розповіді тодішніх дітей про те, як їх під дулами автоматів забирали з дому, про досвід перебування в тюрмах, про важку дорогу на сибірські морози в товарних вагонах, про життя в бараках чи спецінтернатах, про виживання в нелюдських умовах заслання.
«Спадок на кістках», Юлія Чернінька
Художня історія, у якій головні не люди, а історія радянського терору, страшні події, що відбулися 1941 року в урочищі Саліни, поблизу Добромиля. У цьому містичному трилері минуле намертво переплелося із сьогоденням. І лише старі фотокартки не дають забути людей, які в дуже дивний спосіб вирішили нагадати про себе.
«Там, де тече Ятрань», Марія Правда
Ця книжка — данина пам’яті тим, хто не зміг пережити один із найстрашніших радянських злочинів — Голодомор. Але також це історія про людяність, згуртованість і диво, які допомогли українцям вижити в голодні часи.
Це розповідь про дев’ятирічного Тимоша, що змушений рано подорослішати, коли в його село приходить великий голод. На плечі хлопця лягає турбота про молодшого брата й сестру, а часом — і про сусідських дітей.
«501 факт, який треба знати з… історії України»
Завершуємо добірку унікальною книгою, у якій вміщено 501 факт з історії України. Тут ви знайдете короткі й великі розповіді як про період радянського терору, так і про давніші часи та новітню історію. Завдяки книжці «501 факт, який треба знати… з історії України» минуле стає ближчим, а сучасне — зрозумілішим.
Дата публікації: 6 Листопада 2024