Геноцид українського народу: колективна вина росіян чи особисто путіна?
Ми живемо у ХХІ столітті, коли майже кожен має доступ до інтернету, а отже — і до альтернативних джерел інформації. росіяни 22 роки спостерігали за тим, як цей режим будували на крові їхніх співвітчизників, і не захотіли протистояти терору.
Вони дозволяли собою маніпулювати, заплющуючи очі на криваві конфлікти, які за їхньої підтримки та від їхнього імені розпалював кремль.
росіяни – не просто заручники путіна, це повноцінні учасники війни. Основний доказ – схвалення дій президента-терориста. Від 24 лютого 2022 року російська армія в Україні проводить геноцид українського народу, про що росіянам добре відомо.
Дані соцопитування: 83% росіян схвалюють діяльність путіна, понад 60% вважають, що рф рухається у правильному напрямку, рейтинг фюрера зріс на 12%. Тобто замість засудження звірств, народ росіїї підтримує нацизм у новій обгортці.
Звісно, хтось скаже: «В імперії не існує соціології, дані соцопитування сфальсифіковані».
Проте московитам легше перекласти відповідальність на путіна та вище керівництво. Ніби «невинні» росіяни не мають до цього жодного стосунку і ніяк це не змінять. Але чи дійсно прості жителі такі «мирні», якими себе описують?
1. Підслухано у «простих невинних росіян».
Перехоплені СБУ розмови російських солдатів зі своїми близькими стали шоком для багатьох українців. Жорстокість й аморальність не знала меж.
По телефонах солдати вихваляються, що вдалося вкрасти, а по той бік зв’язку радісно вітають награбоване, запитують, скільки все це коштує та просять набирати більше, бо як це росіянин нічого не поцупить?
З розмов завжди чутно, що московити неабияк заздрять, коли описують українські села та будинки. При цьому звинувачують українців або Захід у бідності росіян.
За словами дружин окупантів, вони на війні в Україні – «наче на курорті».
Один із співрозмовників обурювався, що між собою воюють братні народи: «це ж не якісь там таліби чи моджахеди». Тобто чинити насильство і йти війною проти інших, не схожих на тебе, для росіянина допустимо.
Таке мислення – це спрощене світосприйняття, в якому всі діляться на «свого» та «чужого».
«Свій» вважає, що для виживання йому необхідно знищити все «чуже». Коли таке мислення притаманне суспільству, основою соціуму стають: стадний інстинкт, дискримінація, переслідування нонконформізму. Фактично те, що зараз відбувається в росії.
Представники різних меншин там досі відчувають небезпеку. Постійне порушення прав, репресії, знущання та переслідування інакодумців.
2. Хіба вся справа в путіні?
Чи справді російське суспільство відповідальне за свою моральну й інтелектуальну деградацію?
Якщо хтось ставить під сумнів оригінальність перехоплених розмов росіян, перегляньте їхні соцмережі та послухайте так званих лідерів думок.
Серед популярних хештегів – #zапобеду, #намнестыдно, #своихнебросаем.
російські блогери масово скаржаться на різкий ріст цін, ізоляцію та русофобію. Вони щиро дивуються цьому, ігноруючи причину цих змін – війну в Україні. Ігнорування – їх свідомий вибір.
Навіть та меншість росіян, які говорять про свою аполітичність або публікують слогани «нет войне» в соціальних мережах, не обов’язково визнають злочинність дій російської армії. Одні вважають, що винні обидві країни, а інші взагалі переконані, що Україна має здатися.
Хіба путін наказує так поводитися?
Не в одному путіні проблема, бо з російським суспільством вже давно щось не так. Про це писала Ганна Політковська – російська журналістка, застрелена у день народження президента росії. Вона висвітлювала порушення прав людини під час Чеченських воєн і після них. її шокувала бездіяльність співвітчизників.
Суспільство вважає те, що стається зараз, – це нормально. Ґвалтувати дівчат – нормально; викрадати – нормально; знущатися над трупом – правильно; нищити цивільні об’єкти – прийнятно.
Колективна свідомість суспільства була глибоко вмонтована у головах кількох поколінь, а путін лише продовжує багатовікову традицію підгодовування «російського звіра».
Опитування 2021 року «Левада-центр»: сталіна позитивно оцінюють 60% росіян, 45% – поважають, 10% – симпатизують, а 5% – захоплюються. Ба більше, суспільство вже наслідує поведінку часів сталінського режиму. Замість протистоянню, вони зазначають, що готові адаптуватися до жорстких санкцій через війну.
Як казав путін, «нравится, не нравится – терпи, моя красавица».
Розуміння суті російського суспільства, дії рос. армії в Україні викликають у будь-якої адекватної людини хіба що негативні емоції. Але точно не співчуття до «невинних» росіян.
Фотографії з деокупованої Київщини назавжди у нашій свідомості. Таке не пробачається. Ніколи. Відповідальність за скоєнні вбивства лежить не тільки на російських військових чи владі, а й на цивільних росіянах.
Варто розуміти, що російське суспільство хворе. Їхня колективна свідомість побудована за мотивами Джорджа Орвелла з антиутопії «1984»: «Війна – це мир, свобода – це рабство, незнання – це сила»
Концепція «хворого суспільства» не вимагає співчуття до пацієнта, тобто до росії. Вона лише стверджує, що з «пацієнтом» щось не в порядку, і він потребує негайної терапії. У тяжких випадках психічнохворі потребують ізоляції.
3. Захід має остаточно прозріти.
Хворобу російського суспільства мусять визнати усі, навіть найм’якші ліберали. Інакше, вони стануть «корисними ідіотами» цієї диктатури.
Світ має відмовитися від тези про «невинних росіян», які стали заручники режиму. Тому що адекватних – меншість, а цим наративом зараз користується більшість, як виправданням своє бездіяльності та байдужості.
Це було і раніше, проте Захід закривав очі на звірства, скоєні кремлем в часи 2 чеченських воєн, нападів на Грузію і Україну, бомбардування Сирії.
Дата публікації: 17 Травня 2022