Вікторія Фарбота

Дизайнерка медіа Ukraine History.

Родом із маленького історичного містечка Бучач, що на Тернопільщині. У підлітковому віці почала активно долучатися до молодіжних організацій і громадської діяльності, що неабияк вплинуло на мене, як на особистість. Зокрема є учасницею «Молодіжного порталу Бучача» й волонтеркою інформаційного центру в «Молодіжному націоналістичному конгресі».

Я досить різностороння особистість. Навчаюсь на «Міжнародних відносинах», обожнюю гори, зокрема хайкінг, читаю книжки, вивчаю німецьку мову, люблю українську поезію та займаюся дизайном.

Дизайн для мене не тільки про роботу, але й про справу, яка приносить мені задоволення. У медіа моїм завданням є, у прямому сенсі, транслювати історію через дизайн. Тож моя місія тут — зацікавити й привернути увагу читача до тої чи іншої статті з візуальної сторони. Радію бути частиною поширення історії в спосіб, в якому можу бути корисна. 

Окрім медіа Ukraine History є частиною таких проектів, як «Бунт» і Slovesne.

Праці
Img 0713

Історія кохання Бориса Лятошинського й Маргарити Царевич: Великий Котя і Котічка

Він — основоположник українського симфонізму, диригент і педагог. Вона — чарівна вокалістка. Ці двоє творчих і талановитих людей зустрілися на уроках, коли він, на пів року молодший за неї, навчав її музики. Кохання спалахнуло одразу, хоча чоловік довго не наважувався про нього сказати, а лише писав зізнання в довгий ящик.

Борис Лятошинський і Маргарита Царевич жили в епоху репресій та контролю, однак змогли зберегти щире й віддане кохання, яке тривало 51 рік — аж до смерті композитора. Сповнені ніжності та турботи, вони складали чудовий тандем, хоча й були такими різними. Казкова історія кохання та листи, які Борис, Великий Котя, писав Маргариті, Котічці, далі в дописі.

Авторка матеріалу: Єлизавета Гомон

Дата публікації: 20 Січня 2025

Img 0120

Павло Филипович. Убитий письменник доби Розстріляного Відродження

Український поет, літературознавець, професор, викладач, літературний критик та перекладач, який належав до «п’ятірного ґрона» київських неокласиків і досягнув великого успіху у важкі часи тоталітаризму. Цього чоловіка знайомі називали «ходяча енциклопедія», а він себе — «спадкоємець Феба», тобто бога сонця і мистецтв — Аполлона.

Хоча поет і не належав до жодної політичної партії, однак був точно проти комунізму, що й не вберегло його від хвилі політичних репресій. Сьогодні ми поговоримо про Павла Филиповича як про дослідника і спеціаліста своєї справи і як про звичайну людину, яка любила теніс, театр і життя, яке нещадно забрали совєти.

Автор матеріалу: Єлизавета Гомон

Дата публікації: 15 Січня 2025

Img 0077

Заколот, який змінив усе: як путч ДКНС призвів до незалежності України

Путчі бувають різні. Криваві, безкровні, миттєві й затяжні, а ще успішні та невдалі. Піночет у Чилі захопив владу й перетворив країну на одну з найбільш економічно стабільних і розвинених у регіоні. Пак Чон Хі в Південній Кореї зміг підняти державу з післявоєнних руїн і забезпечити їй економічне зростання. Державний комітет із надзвичайного стану в СРСР навпаки поставив останню крапку в історії країни. Спроба зупинити перебудову й відновити радянську систему стала каталізатором для змін, яких не можна було зупинити. Тоді, коли одні намагалися зберегти імперію, інші скористалися можливістю проголосити незалежність. У сьогоднішньому дописі про те, як путч став останнім акордом для СРСР, а для України — переломним моментом на шляху до самостійності.

Автор матеріалу: Максим Фесенко

Дата публікації: 13 Січня 2025

Img 9966 (2)

Російський вплив в Україні після касетного скандалу 2000 року

Після касетного скандалу 2000–2001-го років Росія значно посилила свій вплив на Україну. Політична криза, з якою стикнулися вищі ешелони влади внаслідок опублікування плівок, що компрометували всю систему, побудовану Кучмою, а також міжнародна ізоляція української верхівки дали Москві можливість активніше просувати свої інтереси в нашій країні. У цій статті ми розглянемо з вами, як Росія намагалася впливати на керівництво України в політичному плані й прослідкуємо, які ж наслідки приніс касетний скандал.

Автор матеріалу: Матвій Палієнко

Дата публікації: 11 Січня 2025

Img 9853

Віктор Фреліх. Убитий дослідник «Чернівецької хвороби»

Журналіст, екологічний активіст, історик і краєзнавець, позаштатний кореспондент харківського правозахисного бюлетеня «Права людини», колишній директор музею історії Чернівецького університету імені Юрія Федьковича і голова чернівецького екологічного клубу «Зелене відродження Буковини». Усе це про людину честі, борця за правду Віктора Фреліха.

У попередніх двох дописах про «Чернівецьку хворобу» ми говорили з вами про перебіг подій, свідчення очевидців і теорії щодо можливої причини випадіння волосся в дітей. Дописи, присвячені цій темі, знайшли свого масового читача, і на очі нашому медіа потрапила така особистість, як журналіст Віктор Фреліх. Саме він у далеких 90-х проводив власне розслідування, щоб знайти винуватців зламаних життів українців. Його так тихо усунули, що правоохоронці навіть не стали шукати причини його смерті. Сьогодні пропонуємо зібрати факти й свідчення інших журналістів докупи і зрозуміти, чим цей громадський діяч так завадив владі і які матеріали він зібрав.

Автор матеріалу: Єлизавета Гомон

Дата публікації: 8 Січня 2025

Василь Стус

87 років із дня народження генія: фото з життя Василя Стуса

Василь Стус — український дисидент, поет-шістдесятник, член Української Гельсінської групи, борець за незалежність України. Він міг жити, творити й бути відомим митцем у незалежній Україні. На жаль, Василь Семенович не дожив до 1991 року, за свої переконання та боротьбу Стус зазнав репресій від радянської влади, яка ув’язнила його на довгий час і зрештою вбила. Сьогодні пропонуємо вашій увазі фотографії Василя Стуса з буденного життя, щоби краще дізнатись про нього.

Автор матеріалу: Олександр Прокопів

Дата публікації: 6 Січня 2025

Img 9146

116-річчя Степана Бандери. Вислови лідера ОУН про українську боротьбу

Сьогодні команда нашого медіа вітає всіх із першим днем 2025 року, проте ще й — з днем народження лідера боротьби за українську соборність Степана Андрійовича Бандеру. Невтомний борець, який на слуху в кожного українця і не тільки, людина, яка зробила величезний внесок в українську історію. Сьогодні наше завдання — популяризовувати відомих і маловідомих постатей із нашого минулого.

Автор матеріалу: Олександр Прокопів

Дата публікації: 1 Січня 2025

Img 9170

Як шістдесятники святкували Різдво в таборах: 12 страв і коляда за колючим дротом

Різдво — це одне з найдавніших і найулюбленіших свят українців. Воно миле та затишне, навіює гарний настрій та це й не дивно — яскраві костюми, чудовий стіл, чарівні пісні. Наразі ми святкуємо Різдво в родинному колі й в теплих домівках завдяки Збройним силам України, які захищають нас і бережуть усе українське.

Та я пропоную відмотати час назад і поговорити про це свято під час панування тоталітарного совка. Сьогодні ми вестимемо мову про дисидентів, які, попри заборони й атеїстичні настрої більшовиків, почали святкувати Різдво в таборах на знак опору радянській системі. Ми згадаємо про колядки й 12 страв за колючим дротом, спираючися на свідчення очевидців і матеріали дослідниці цієї теми.

Авторка матеріалу: Єлизавета Гомон

Дата публікації: 30 Грудня 2024

Img 8965

Любов Володимира Івасюка: музи композитора й фінальна «чорна фея»

Легенда української музики XX століття. Батько української естради, митець, якому обрізали крила й автор понад 100 хітів, що посідали перші місця в тюрмі народів. Його пісні зробили відомими Ротару, Зінкевича, Яремчука й багатьох інших співаків. Душа цього композитора поєднувала неймовірний талант і працелюбність, віру в українське мистецтво та ідентичність.

Звичайно, ми говоримо про Володимира Івасюка, пісні якого обʼєднують українців. Однак усі ми знаємо його як беззаперечного генія, чудового митця, турботливого сина, вірного друга. А якщо говорити про особисте життя, то яким він був? Як і кого любив? Кому присвячував пісні, а з ким мав постійні драми? У сьогоднішньому дописі ми відкриємо завісу таємниць і покажемо невідомого досі Володимира Івасюка.

Авторка матеріалу: Єлизавета Гомон

Дата публікації: 27 Грудня 2024

Img 8813

Як українці святкували Різдво в радянських таборах? Підбірка світлин

Яка ціна свободи? На це питання кожен українець уже знає свою відповідь. Збройні сили України успадкували важке завдання — боротись із зовнішнім ворогом. Услід за кількасотрічними визвольними змаганнями ми перейняли й традицію святкування в нелегких умовах. Сьогодні ми хочемо показати фотографії тих українців, яким у скрутні часи все ж вдавалося святкувати. Як наші предки відзначали […]

Автор матеріалу: Олександр Прокопів

Дата публікації: 25 Грудня 2024