Війна Сталіна проти України

Ukraine History проведе свою 11-ту лекцію, присвячену важливій темі.

Одинадцяту лекцію нашого медіа ми присвячуємо темі Голодомору. Для кожного українця різних поколінь ця тема зберігає свою актуальність. «Хто володіє хлібом, той має владу». Саме так можна охарактеризувати геноцид більшовиків проти українців. 1932 року радянська влада розв’язала цілеспрямований голод на українській землі, вилучивши в селян буквально все. Забирали їстівне, сільськогосподарську техніку. На тих, хто відмовлявся йти в колгоспи, накладали надмірний податок, вилучали худобу, а потім ув’язнювали або відразу розстрілювали. Українському селу навмисно ставили непосильні норми заготівель. Люди працювали в полях майже весь час. Зібраний урожай забирала влада, ще й дорікаючи, що план не виконано, а значить, селяни розкрадають зерно. 

Не дивно, що після таких тортур і жорстокості ми й досі на підсвідомому рівні переживаємо жахи, через які пройшли українці в 1932–1933 роках.

Наша лекція буде своєрідною машиною часу, за допомогою якої ми зануримось у події минулого століття. Ми спробуємо поглянути на тему Голодомору не з класичного боку. Формула «колективізація — репресії — голод» уже застаріла. Насправді контекст ширший. На нашій лекції ми поговоримо про таке:

  • Географічне питання як доля України
  • Не тільки зерно. Чого хотіли більшовики від України?
  • Вплив української революції на події 1930-х років
  • Історія Голодомору не обмежується власне голодом
  • Як голод вплинув на долю Другої світової війни?
  • Чи дійсно Голодомор був лише в 1932–1933? Яке справжнє датування геноциду?

На ці та інші питання ми поглянемо крізь призму одного з найважливіших джерел для вивчення історії — крізь спогади очевидців. Вони допоможуть дослідити контекст подій минулого й відчути реалії, в яких жили українці менш ніж сто років тому.

Хто буде проводити лекцію?

Олександр Прокопів — лідер і засновник медіа «Ukraine History», студент Чернівецького національного університету спеціальності «Історія».

Де й коли відбуватиметься захід?

25 листопада о 20:00 на платформі Google Meet

Щоб долучитися, необхідно зареєструватись у формочці в профілі. Ціна — донати сумою від 30 гривень.  Ваш донат — підтримка функціонування медіа.

Дата публікації: 25 Листопада 2023

Читайте також: