Вікторія Фарбота

Дизайнерка медіа Ukraine History.

Родом із маленького історичного містечка Бучач, що на Тернопільщині. У підлітковому віці почала активно долучатися до молодіжних організацій і громадської діяльності, що неабияк вплинуло на мене, як на особистість. Зокрема є учасницею «Молодіжного порталу Бучача» й волонтеркою інформаційного центру в «Молодіжному націоналістичному конгресі».

Я досить різностороння особистість. Навчаюсь на «Міжнародних відносинах», обожнюю гори, зокрема хайкінг, читаю книжки, вивчаю німецьку мову, люблю українську поезію та займаюся дизайном.

Дизайн для мене не тільки про роботу, але й про справу, яка приносить мені задоволення. У медіа моїм завданням є, у прямому сенсі, транслювати історію через дизайн. Тож моя місія тут — зацікавити й привернути увагу читача до тої чи іншої статті з візуальної сторони. Радію бути частиною поширення історії в спосіб, в якому можу бути корисна. 

Окрім медіа Ukraine History є частиною таких проектів, як «Бунт» і Slovesne.

Праці

24-ті роковини вбивства Гонгадзе: добірка унікальних світлин

16 вересня 2000 року зник Георгій Гонгадзе — засновник «Української правди», що протестував проти посилення державної цензури, відверто критикував владу й офіційні ЗМІ. Незабаром стало очевидно, що це було вбивство. Подальші оприлюднення аудіозаписів із голосом президента України Кучми, що наказував «розібратися» з відмомим журналістом, сколихнули українську громадськість і світову спільноту. Розпочалися масштабні протестні акції «Україна без Кучми». Гонгадзе назавжди залишається для нас символом боротьби за свободу слова в Україні. У цьому дописі ми покажемо вам унікальні фото відомого журналіста.

Автор матеріалу: Максим Жовтун

Дата публікації: 16 Вересня 2024

Бранці тиранії Януковича

Політичні репресії — перевірений метод боротьби за владу. Диктатори ніколи його не цуралися. Період правління Віктора Януковича в Україні не став винятком. Щоби зламати опозицію і підпорядкувати суспільство режим вдавався до політично мотивованих судових процесів. Янукович намагався придушити конкуренцію і залишитися на вершині політичної піраміди.

Як і будь-який диктатор, Янукович будував свою владу на страху й брехні, перетворюючи суди на знаряддя особистої помсти. Від арешту Юрія Луценка до кримінальних справ проти активістів Майдану — ці дії були не просто розправами над опонентами. Вони стали показовими виставами, щоби залякати незгодних.

Автор матеріалу: Максим Фесенко

Дата публікації: 14 Вересня 2024

Дон Жуан Павло Тичина: 6 нещасливих кохань і 1 одруження

Український поет, музикант і художник Павло Тичина досить неоднозначна персона в нашій історії. Його вважають слабаком, зрадником, зіркою, яка загубилась і невдовзі згасла. Та сьогодні ми згадуємо не великого радянського автора з купою відзнак і грамот, а незрілого романтичного юнака, який писав прекрасну інтимну лірику й не сідав працювати, коли бачив метелика на своєму зошиті, адже боявся його сполохнути. Тичина мав багато муз, історій кохання, які одночасно і робили йому боляче, і давали ресурс творити. Павло був невиправним романтиком із божественною зовнішністю — у юності вчився в семінарії, ніколи не лаявся, навіть оминав мурах на дорозі, щоби раптом не розчавити. Вразливий, ніжний, він любив по-хлопʼячому сміятись. Чоловіка приваблювали жінки, що мали музичний хист і могли б його надихнути, а тому, як він сам казав, — «Я ніколи не покохаю жінку, котрій бракує слуху». Проте однолюбом Тичина таки ніколи не був. У своєму щоденнику він зізнавався: «У мене єсть донжуанізм».

Авторка матеріалу: Єлизавета Гомон

Дата публікації: 9 Вересня 2024

Третій Рим — що це таке?

З початком російського вторгнення та після отримання томосу в українських ЗМІ набуло поширення словосполучення «Третій Рим», яким вони намагались пояснити політику Кремля стосовно України. Проте чи є насправді воно актуальним у сучасному світі? Для пошуку відповідей на це питання ми вирішили розповісти вам історію зародження цієї концепції, як московські лідери привласнили її собі, як вона розвивалась і, наостанок, який вплив вона має на сучасну російську політику.

Автор матеріалу: Матвій Палієнко

Дата публікації: 7 Вересня 2024

Як корупція знищила УНР

Корупція, як тінь за людиною, завжди слідує за владою. Історія України не є винятком. У часи Директорії корупційні схеми й зловживання поглиблювали економічну кризу та підривали національні інтереси. У той час, коли країна страждала від розрухи й нестачі ресурсів, чиновники насолоджувалися життям — вілли для коханок, азартні ігри та безмежна розкіш. Сучасні скандали з незаконним збагаченням політиків і корупційні схеми в державних закупівлях лише повторюють досвід минулого.

На що прирекла корупція Україну 100 років тому — поговоримо в сьогоднішньому дописі.

Автор матеріалу: Максим Фесенко

Дата публікації: 5 Вересня 2024

За що Петлюра розстріляв Болбочана?

За його голову більшовики призначили нагороду в 50 тисяч золотих рублів. Розстрільна команда відмовилась виконувати вирок. Його поважали й зневажали, цінували й заздрили. На його долю припали часи військової звитяги й складних рішень. Усе це про Петра Болбочана — «залізного полковника» Дієвої армії УНР і палкого патріота. Детальніше про те, за що Болбочан поплатився життям — у сьогоднішньому дописі.

Автор матеріалу: Максим Фесенко

Дата публікації: 31 Серпня 2024

Одарка Романова: забута українська авторка, що писала «чисту золоту поезію»

Українська письменниця кінця XIX — початку XX століття, авторка ліричних віршів, публіцистичних статей, творів для дітей. Учасниця літературного гуртка «Плеяда», подруга Лисенків, Косачів і Старицьких, поетеса-пісенниця, творчістю якої захоплювались Іван Франко й Микола Лисенко. Останній, до речі, поклав вірш письменниці «Нічка лукавая» на музику, і наразі він сприймається та співається як українська народна пісня.

Сьогодні ми поговоримо про жінку, доля якої не була медом. Про ту, що зазнала нещасливого кохання і важкого заміжжя, бідності й голоду в старості, проте ніколи не скаржилась, а у своїх віршах висловлювала надію і вірила в краще. Творчість, природа, письменництво надавали Одарці Романовій сили рухатись далі й жити, складати рими, боротись зі складним буденням. Прикро, що через несприятливі обставини дівчина не змогла розкрити свій талант на повну й більшість українців про неї не знають.

Сьогодні ми говоримо про Одарку Романову і її талант, якому передували трагедії життя.

Авторка матеріалу: Єлизавета Гомон

Дата публікації: 26 Серпня 2024

Нашу з вами історію писали загарбники: інтерв’ю з Ахтемом Сеітаблаєвим

Наше медіа поспілкувалося з Ахтемом Сеітаблаєвим, відомим українським актором і режисером кримськотатарського походження, чинним військовослужбовцем.

Ми поговорили про те, чому вивчати історію важливо й потрібно, про улюблених історичних діячів Ахтема, відомих кримських татар, чому Росії важлива Україна та що почитати про історію Криму. Окрім цього, Ахтем розповів про ставлення до Зеленського й мобілізації, творчі плани та майбутнє Криму через 50 років.

Автор матеріалу: Максим Жовтун

Дата публікації: 21 Серпня 2024

Домашнє ведмежа УПА, врятоване від більшовиків

Наша історія починається в 1945 році  На західній частині України. У цей час загони НКВД прочісували місцевість у пошуках сховків воїнів УПА. Так, шукаючи «ворогів народу», більшовикам закортіло їсти. У лісі вони натрапили на ведмедицю та її дитинча, і кращого виходу, ніж вбити ведмедицю нелюди не знайшли. Тварину розстріляли, а мʼясо засмажили.  На щастя, ведмежаті […]

Автор матеріалу: Єлизавета Гомон

Дата публікації: 19 Серпня 2024