Вікторія Фарбота

Дизайнерка медіа Ukraine History.

Родом із маленького історичного містечка Бучач, що на Тернопільщині. У підлітковому віці почала активно долучатися до молодіжних організацій і громадської діяльності, що неабияк вплинуло на мене, як на особистість. Зокрема є учасницею «Молодіжного порталу Бучача» й волонтеркою інформаційного центру в «Молодіжному націоналістичному конгресі».

Я досить різностороння особистість. Навчаюсь на «Міжнародних відносинах», обожнюю гори, зокрема хайкінг, читаю книжки, вивчаю німецьку мову, люблю українську поезію та займаюся дизайном.

Дизайн для мене не тільки про роботу, але й про справу, яка приносить мені задоволення. У медіа моїм завданням є, у прямому сенсі, транслювати історію через дизайн. Тож моя місія тут — зацікавити й привернути увагу читача до тої чи іншої статті з візуальної сторони. Радію бути частиною поширення історії в спосіб, в якому можу бути корисна. 

Окрім медіа Ukraine History є частиною таких проектів, як «Бунт» і Slovesne.

Праці
Img 8813

Як українці святкували Різдво в радянських таборах? Підбірка світлин

Яка ціна свободи? На це питання кожен українець уже знає свою відповідь. Збройні сили України успадкували важке завдання — боротись із зовнішнім ворогом. Услід за кількасотрічними визвольними змаганнями ми перейняли й традицію святкування в нелегких умовах. Сьогодні ми хочемо показати фотографії тих українців, яким у скрутні часи все ж вдавалося святкувати. Як наші предки відзначали […]

Автор матеріалу: Олександр Прокопів

Дата публікації: 25 Грудня 2024

Img 8778

В’ячеслав Чорновіл: лідер, який кинув виклик системі

«Зеківський генерал», безстрашний правозахисник, голос українського спротиву. Він був лідером, який не боявся відкрито протистояти тоталітарній системі. Його слово ставало зброєю, а ідеї — натхненням для тисяч.
Його життя обірвалося раптово й трагічно, але спадщина живе далі. Сьогодні, у річницю народження В’ячеслава Чорновола ми поговоримо про цю неймовірну людину, яка своїм прикладом показала, що навіть одна особистість може боротися, надихати й змінювати систему.

Автор матеріалу: Максим Фесенко

Дата публікації: 24 Грудня 2024

Img 8522

КДБ проти УПА: смертельна гра в кота й мишу

Спротив УПА КДБ став прикладом війни без правил: повстанці ховалися в криївках, друкували листівки, а агенти КДБ створювали фальшиві загони, підкидали отруту й фальшували документи. Це була смертельна гра, де правда ставала зброєю, а обидві сторони використовували хитрощі, щоби перемогти. Боротьба УПА лишається дзеркалом національного болю і відваги.

Сьогодні дописі поговоримо про те, як КДБ стало головним противником УПА.

Автор матеріалу: Максим Фесенко

Дата публікації: 21 Грудня 2024

Img 8140

Юрій Кнорозов: харківʼянин, який розшифрував писемність мая

Історик, етнограф, геній ХХ століття, дослідник народу мая, який випередив британських й американських вчених. Дослідник, який вирішив загадку, над якою билися кращі розуми всього світу. Він здійснив переворот у науці, філології, етнографії, міфології, релігієзнавстві, розшифрувавши писемність давнього народу.

Авторка матеріалу: Єлизавета Гомон

Дата публікації: 18 Грудня 2024

Img 7899

Чернівецька хімічна хвороба: перебіг подій масового облисіння дітей

Таємнича хвороба Чернівців, що офіційно вразила 167 дітей (але це лише офіційно!), стала однією з катастроф України періоду совєтів. Ознакою недуги було облисіння, що супроводжувалося погіршенням стану печінки, травного тракту й нервової системи. Увечері діти лягали спати з гарним волоссям, а вже зранку згорьовані матері везли їх до лікарень. Точного діагнозу тоді поставити так ніхто й не зміг, керівництво республіки замовчувало про спалах хвороби протягом трьох місяців, а лікарям було наказано просувати версію з отруєнням талієм, хоча й та мала багато неточностей.

Неорганізованість, байдужість й егоїстичність совкової еліти призвели до значного зростання дитячої смертності, епідемії респіраторних і психоневрологічних захворювань. Наразі причину отруєння так і не було встановлено, винних не покарано.

Авторка матеріалу: Єлизавета Гомон

Дата публікації: 14 Грудня 2024

Img 7526

Наскільки грізним було військо Кримського ханства? 

Кримські татари — наші багаторічні сусіди, які встигали з козаками і дружити, і воювати. Вони мають довгу й величну історію військової справи, яка з роками видозмінювалася. Тому перед нами зараз стоїть нелегке завдання: швидко і якомога детальніше пройтися її найважливішими аспектами. Сьогодні розглянемо військо кримців упродовж XV–XVIII століть.

Автор матеріалу: Максим Кравченко

Дата публікації: 9 Грудня 2024

Img 7343

«Сім’я» Януковича: як клан президента захоплював Україну

Що у вас асоціюється з сімʼєю? Зазвичай це тепло, підтримка та єдністю, але не коли йдеться про злочинність. Саме таку «сім’ю» створили в Україні за часів правління Віктора Януковича. Це був клан, що займався рекетом, незаконною централізацією влади й здачею національних інтересів. Ключові посади в державі посіли не професійні урядовці, а бізнесмени й ділки. Їхні головні заслуги полягали в близькості до родини Януковичів. Вони використовували свої повноваження для збагачення, послаблюючи державу й підриваючи довіру суспільства. «Сім’я» стала символом корупції та беззаконня, що врешті-решт призвело до безпрецедентної політичної кризи.

Автор матеріалу: Максим Фесенко

Дата публікації: 7 Грудня 2024

Img 7199

Володимир Хавкін: одесит, який винайшов вакцину від холери й чуми

Сьогодні ми говоримо про того, кого королева Вікторія особисто нагородила одним із найвищих орденів Британської імперії. Про того, на чию честь названі вулиці Бердянська й Одеси — та чий бюст із написом «Він врятував світ від чуми та холери» прикрашає головний корпус Бердянського державного педагогічного університету. Ми говоримо про Володимира Хавкіна, який народився, виріс, навчався і розпочинав свою карʼєру в Одесі — і чиї обидві вакцини в модернізованому вигляді застосовують і досі.

Авторка матеріалу: Єлизавета Гомон

Дата публікації: 5 Грудня 2024

Img 6813

Скоропадський і кіно: цікава історія

15 листопада 1918 розпочалося повстання Директорії проти Павла Скоропадського, яке призвело до його офіційної відмови від влади. Але до цього гетьман встиг добре попрацювати над культурною складовою Української Держави. Тож читайте, як останній гетьман країни заснував кінокомпанію, пробувши на посаді менше року.

Автор матеріалу: Калініна Тетяна

Дата публікації: 1 Грудня 2024

Img 6628

Убивство Гонгадзе — опубліковані свідчення в Касетному скандалі

Касетний скандал став однією з найрезонансніших подій, яка сколихнула Україну на межі двох тисячоліть. Цей скандал спалахнув 24 роки тому, після того, як були опубліковані записи нібито з кабінету тодішнього президента України Леоніда Кучми. Записи містили розмови, що свідчили про можливу причетність влади до тиску на опозицію, цензури й навіть викрадення і вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. У цій статті ми з вами розберемо частину записів, які збурили українське суспільство найбільше, а саме обставини справи про вбивство Георгія Гонгадзе — і з’ясуємо, до яких наслідків це призвело.

Автор матеріалу: Матвій Палієнко

Дата публікації: 29 Листопада 2024