А чи знали ви…? 4 цікаві факти про українську історію

1. Майдан Незалежності

А чи знали ви, що Майдан Незалежності був перейменований із площі Жовтневої революції за два дні після проголошення незалежності. Проте в побуті ця назва з’явилася раніше — ще в 1990 році, під час подій, які називають Революцією на граніті. 

На початку 1990 року, після чергових виборів до Верховної ради УРСР, комуністи отримали 239 місць, а демократи-опозиціонери — лише 126. Цього було недостатньо для зламу радянської системи. Тому прогресивна молодь, об’єднавшись у студентські організації, виступила з протестом і оголосила голодування на площі Жовтневої революції в Києві.

Революція на граніті стала символом українського спротиву. Під тиском вулиці влада почала здавати позиції та пішла на перемовини. Не всі вимоги були задоволені, але прийняли відмову підписувати союзний договір. Це була одна з перших перемог активних українців над комуністичною владою.

2. Земельні паї та мораторій

У 1994 році Леонід Кучма підписав указ, за яким понад мільйон українців отримали земельні паї, однак повноправними господарями стати не змогли, адже одразу в дію вступив мораторій (заборона) на продаж землі, що гальмувало розвиток сільського господарства впродовж десятків років.

1 липня 2021 року скасували мораторій на продаж сільськогосподарських земель, крім державної власності.

І вперше за роки незалежності України громадянам дали право напряму між собою укладати договір купівлі-продажу земельної ділянки сільськогосподарського призначення, що робить їх реальними власниками своєї землі. Це дозволило власникам полів, які їх не використовували, зміцнити своє економічне становище.

Дата публікації: 8 Квітня 2023

Читайте також: